logo

29 Ekim 2014

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

BAYRAM YENİ

 

Erzurum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

Erzurum’daki tören öncesi Vali Ahmet Altıparmak, valilik makamında bayram tebriklerini kabul etti.

Hastaneler Caddesi’ndeki törene, Vali Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay halkı selamlayarak bayramlarını kutladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın, Vali Altıparmak’a gönderdiği kutlama mesajı okundu.

Altıparmak, 29 Ekim’in çağdaş anlamda bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu milletin kenetlendiği bir ölüm kalım mücadelesi onur haysiyet ve namus mücadelesi yolunda kazanılmış eşsiz bir zafer olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti, kültürüyle çalışkanlığıyla renkleriyle sesleriyle bir bütün olarak Türküyle Kürdüyle Zazasıyla Çerkeziyle Arnavutuyla kısaca İstiklal Marşı’nda Mehmet Akif’in ‘Milletim’ dediği bir millet olarak Alevisiyle Sünnisiyle bir bütün olarak var olacaktır.”

Tören, il genelinde toplanan bin kişilik Erzurum Korusu tarafından yöresel şarkıların söylenmesinin ardından asker ve öğrencilerin geçişiyle sona erdi.

Bu arada, Ankara Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sıtkı Alp’a da “Cumhuriyet Onur Ödülü Beratı”, Vali Altıparmak tarafından burada verildi.

Öte yandan, akşam düzenlenecek olan Fener Alayı ve Cumhuriyet Resepsiyonu, Karaman’ın Ermenek ilçesindemahsur kalan işçiler nedeniyle iptal edildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

bahis siteleri