logo

CUMHURİYET GAZETESİ’NE EN BÜYÜK TEPKİ ERZURUM’DAN!

4044_2141552-1

Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral ve Yönetim Kurulu Üyesi Burhanettin Yeşilyurt, tarafından Facebook üzerinden başlatılan “PEYGAMBERİMİZ VE KUTSALLARIMIZA HAKARETE HAYIR! PROTESTO VE BASIN AÇIKLAMASI” etkinliği, Erzurum’da ki STK ve vatandaşların katılımı ile 20.02.2014 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecek. 

Charlie Hebdo Dergisi’nin Peygamber Efendimiz’in karikatürlerini yayınlaması sonrası Cumhuriyet Gazetesi’nin de bahsi geçen dergiye destek vermesi, ülke genelinde büyük tepki ve protestolara neden oldu. Bu konuda gerekli adımların atılacağını belirten Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Erzurum genelinde Cumhuriyet Gazetesinin yaptığı saygısızlığa karşılık Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını söyledi. Erzurum halkının manevi değerlerine sahip çıktığını ve dini konularda yapılan saygısızlıkların kabul edilemeyeceğini anlatan Meral, Erzurum vatandaşlardan bu konu hakkında gerekli hassasiyetleri göstermelerini ve protestoya destek vermelerini istedi.

“ÜCRETSİZ SUÇ DUYURUSU İMKANI SAĞLADIK”

Peygamber Efendimize yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunu ifade eden Meral, suç duyurusunda bulunmak isteyen kişilere ücretsiz avukat imkanı sağladıklarını dile getirdi. Bu konuda Avukat Mustafa Polat ile gönüllük esasına dayanarak anlaşma sağladıklarını belirten Meral, “Peybamberimize yapılan saldırıyı, Erzurum’dan en yüksek sesle kınıyor ve lanetliyoruz. Hz. Muhammed’e uzanan eller ve diller kurusun, Paris’te yapılan büyük yürüyüş, Batının sahtekarlığını, adalet terazisinin eğriliğini gözler önüne sermiştir. Zira Hersek’te, Afrika’da, Ortadoğu’da, Orta ve Doğu Asya’da yapılan kıyım ve katliamlarla, milyonlarca Müslümanın ölümüne kılını kıpırdatmayan Batının, Fransa’da öldürülen 12 kişi için dünyayı ayağa kaldırması, Batının gerçek yüzünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bunun dışında Cumhuriyet Gazetesi’nin karikatür olayına verdiği desteği ayrıca bir kenara yazdık. Biz bu konuda gerekli adımları atacağız. Erzurum’dan Cumhuriyet Gazetesine suç duyurusunda bulunarak, protesto edeceğiz. Tüm Erzurumlu vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

Betboo giriş