logo

CUMHURİYETİMİZİN 91. YILI KUTLU OLSUN

Atalay, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla ilgili yapılacak eğlencelerin 18 işçinin mahsur kaldığı Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden kazası nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Atalay’ın yanı sıra CHP ve MHP’li vekiller de yaptıkları açıklamayla kutlamaları iptal ettiklerini duyurdu.

 

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti sözcüsü Beşir Atalay, AK Parti MYK’sından sonra açıklamalarda bulundu. Atalay, maden kazası nedeniyle AK Partili belediyelerde Cumhuriyet Bayramı eğlencelerinin iptal edildiğini açkladı.

 

Atalay şunları söyledi;

 

“Bakanlarımız, bütün kurumlarımız orada elden gelen gayreti gösteriyorlar. Biraz önce Enerji Bakanımız ile görüştüm. İçeride yüklü miktarda su var. Bir yandan deşarj çalışması sürüyor. Dileğimiz oradaki 18 vatandaşımızın sağ salim kurtarılması. Parti ve hükümet olarak şu an bütün hassasiyetimiz oradaki vatandaşlarımızın kurtarılmasıdır. Bir yandan Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyet Bayramı’na böyle bir üzüntüyle giriyoruz. İnşallah vatandaşlarımız kurtarılır ve böyle bir üzüntüyle girilmez. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle belediyelerimizin düzenleyeceği eğlenceler iptal edildi. AK Partili belediyelere böyle bir genelge gönderildi. Törenler ise düzenlenecek ve hepimiz katılacağız. Sayın Başbakanımızın da bölgeye gitme niyeti var. Gelişmeleri takip ediyor. Başbakan törenlerden sonra bölgeye gidebilir. ”

 

Ermenek’te meydana gelen maden kazasında göçük altında kalan işçilerin durumu CHP’nin gündeminde CHP  göçük altında kalan işçiler arasında hayatını kaybedenler olması halinde 29 Ekim’de yapılacak tüm müzikli etkinlikleri iptal etme kararı aldı. MHP’li İsmet Büyükataman da yarın kutlama yapılmayacağını, il ve ilçe yöneticilerinin sadece resmi programlara katılacağını söyledi.

 

MHP: KUTLAMA YOK

 

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da yarın 29 Ekim dolayısıyla 81 ilde MHP’nin herhangi bir kutlama yapmayacağını tüm il ve ilçe yöneticilerinin sadece resmi programlara katılacağını açıkladı.

 

Büyükataman Ankara’da da genel başkan Bahçeli’nin daha önce açıkladığı gibi Anıtkabir törenine iştirak edeceklerini cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna ise katılmayacaklarını söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

bahis siteleri