logo

30 Haziran 2015

DADAŞLAR KADIKÖY`DE ERZURUMLULAR VAKFININ İFTARINDA BULUŞTULAR

 

DADAŞLAR KADIKOY İFTARINDA BULUŞTULARİstanbul’da faaliyet gösteren Erzurum hemşehri dernek ve vakıf temsilcileri, Kadıköy’de İstanbul Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfının teras katında düzenlenen iftar programında bir araya geldiler.
İstanbul Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı adına Vakıf Başkanı Mehmet Sabri Seven’in davetlisi olarak programa katılan İstanbul’da faaliyet gösteren Erzurum hemşehri dernek ve vakıf temsilcileri, birlikte iftar yemeği yerken bir yandan da kısa konuşmalar yaparak birlik beraberlik mesajları verdiler.
SEVEN SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI
Vakıf Başkanı Mehmet Sabri Seven, hemşerilerini iftarda buluşturmanın heyecanını yaşarken, kısa bir konuşma yaptı. Seven, “Vakfımızda, Ramazan ayı boyunca her gün iftar yemeği verilirken, öte yandan ihtiyaç sahibi hemşerlerimize erzak yardımı yapıyoruz. Bildiğiniz gibi öğrencilere burs desteği konusunda vakfımız istisnasız her sene yaklaşık 230 öğrenciye burs vermekteyiz. Folklör ve çeşitli sanat kursları gibi aktivitelerimiz devam ediyor. Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar vakfımıza hizmet etmiş herkese çok teşekkür ediyoruz. Değerli hemşerilerimiz, Ahmet Ağırman, S. Kenan Şahin, Şadi Yazıcı, İdris Güllüce gibi değerlerimiz neden daha fazla olmasın. Birlik beraberlik ve dayanışma içinde olursak daha güçlü oluruz” dedi.
AĞIRMAN: “BURS DESTEĞİ KONUSUNDA KADIKÖY VAKFIMIZ LİDERDİR, DESTEK OLMALIYIZ”
İstanbul Erzurumlular Dernekler Federasyon Başkanı, İSFALT Genel Müdürü Ahmet Ağırman’da yaptığı konuşmada; “ Kadıköy Vakfımızın değerini yerini biliyoruz. Vakıf, dernek federasyon gibi sivil toplum kuruluşlarımız birbirine destek olmalı. Çünkü ortak kimliğimiz Erzurum’dur. Kadıköy Erzurumlular Vakfı bu burs konusunu çok güzel beceriyor, takdire şayan bir durumdur, ayakta alkışlıyorum. Elbirliğiyle bu vakfımıza burs konusunda destek olalım. Diğer vakıf ve derneklerimize başka konularda destek olurken, Kadıköy vakfımıza burs konusunda destek olalım” diye konuştu.
Daha sonra sohbet eşliğinde çaylar içilirken, katılımcıların yaptığı kısa konuşmalarla birlik beraberlik temennisinde bulunuldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx