logo

DAP İDARESİ, DOĞU ANADOLU’DA 87 SEMT KÜTÜPHANESİ KURACAK

 

dapDAP İdaresi’nin bölgede kurmayı planladığı 87 adet ‘Semt Kütüphane Projesi’, önceki günErzurum’da yapılan toplantıyla start aldı.
Kurulacak semt kütüphaneleriyle, çocuk ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kültürel yaşamlarına katkıda bulunarak zamanlarını verimli geçirmesi aynı zamanda okuma alışkanlığı kazanması amaçlanıyor.
Toplantı, Erzurum İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşti. DAP İdaresi’nin 14 ilde hayata geçirmeyi planladığı semt kütüphaneleri için istişare amaçlı yapılan toplantıya, 12 ilden gelen müftülük yetkilileri ve mimarlar katıldı. Proje hakkında kısa bir bilgilendirme yapan DAP İdaresi Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörü Ferhat Gök, projenin öneminden bahsettiği konuşmasında, düşünsel gelişimin dayanak noktalarından birinin kütüphaneler olduğuna dikkat çekerek söz konusu projenin pilot uygulamasının 2015 yılında, Erzurum’da üç farklı semtte başladığını kaydetti ve “Hedefimiz, bölgede 87 farklı noktaya semt kütüphanesi kurmak. Kütüphaneler, insanların zaman geçirmekten keyif aldıkları yerler. Bu muazzam enerji yayan kütüphaneleri bu yıl sonuna kadar tamamlayarak kitapsever herkesin hizmetine sunmuş olacağız. İdare olarak, proje kapsamında çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi.
Daha sonra, DAP İdaresi tarafından hazırlanan ve semt kütüphaneleriyle ilgili beklenti ve planlanan gelişmelerin yer aldığı sunum katılımcılara aktarıldı. Toplantı, katılımcılarla soru-cevap şeklinde devam etti.

 

022313-frndan-ckan-ekmei-hemen-yemeyin-1

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

bahis siteleri