logo

04 Haziran 2015

DEMİRTAŞ, ERZURUM’DAN HDP’LİLERİ İKİ KONUDA UYARDI

demirtas-olaylari-kiskirtanlar-erzurum-u-temsil-7382234_7606_300

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,Erzurum mitinginde HDP’li müşahitlere, seçim günü hiçbir kutlamalarının olmadığını belirterek, “Sonuna kadar sandık başından ayrılmayın” uyarısında bulundu.

 

Seçimlere 3 gün kaldığını hatırlatan Demirtaş, “Kışkırtmalara, provokasyonlara karşı uyanık olun. Şimdi HDP barajı aştı diyorlar. Keşke içimiz rahat olsaydı. Ama sakın ola ki baraj aşılmıştır rehavetine kapılmayın. İkna olmayanları ikna etmemiz lazım” dedi.

HDP mitingi öncesi kentte yaşanan olaylara da değinen Demirtaş, “Yaptıkları provokasyonlara bakmayın. Erzurum’da herkes bizim kardeşimizdir diyeceksiniz. Kışkırtanlara bakmayın. OnlarErzurum’u temsil etmez. 7 Haziran’da sandıktanErzurum’un barışı çıkacak” şeklinde konuştu.

 

Demirtaş’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Bu coşku, 7 Haziran’da Türkiye’nin 81 vilayetinde barış ve kardeşlik şölenine dönüşecek. Mazlum olarak sürdürdüğünüz bu mücadele zaferle sonuçlanacak. 7 Haziran’da Erzurum’dan da HDPmilletvekillerini Ankara’ya göndereceksiniz. Mevcut iktidar devleti yediden yetmişe muhtarlıktan saraya kadar kendi kontrolü altına almış durumda. Devlet, partilerin malı mülkü değildir. Hepimizin ortak malıdır. Bir partinin malı olamaz. AKP’nin en büyük hatası bu oldu. Sadece devleti ele geçirmek için uğraşıyorlar. Bu devleti kuran da var eden de halkımızdır.

 

 

 

“KENDİNİ SULTAN ZANNEDEN…”

 

Devlet dediğiniz milletten ayrı olamaz. Bir parti olmaz, olamaz. En büyük yanlışları bu oldu. Her yerde, Sadece Ankara’da değil, 81 vilayetinde her kazada, her köyde devlete ait ne varsa devletteAKP’ye aittir diyorlar. AKP bizim düşmanımız değil, oy verenler bizim düşmanımız değildir. Kardeşlerimizdir. Sandık cezalandırmak için vardır. AKP’li Erzurumlu kardeşlerim de cezalandırmaya hazır mı? Ona bir mesaj vermemiz lazım. Kendini sultan zanneden senden de benden de büyük Allah var demek lazım.

 

“BÜTÜN ERZURUM BİZİM KARDEŞİMİZ DİYECEKSİNİZ”

 

Bizim hakkımız olan bizim halkımızın bize oy verenlerin ana sütü temiz helal oylarıyla parlamentoya taşıyacağımız milletvekillerini hırsızlık yoluyla ele geçirmeye çalışıyor. ABDve İsrailler bize akıl vermişler, bize aklı veren talimatı da veren sizsiniz. Yola çıktık, BakKenan Evren gitti, barajını da arkasından göndereceğiz. Sandığa bütün halkımızı coşku içerisinde taşıyacağız. Yaptıkları provokasyanlara bakmayın. Bütün Erzurum bizim kardeşimiz diyeceksiniz. HDP’nin mesajı barış ve kardeşliktir. 7 Haziran’da sandıktanTürkiye’nin barışı çıkacaktır, özgür geleceği, demokratik geleceği çıkacaktır. HDPçıkacaktır. Karlıova’da HDP aracına yapılan saldırıda şehit düşen Hamdullah kardeşimiz seçim şehidimiz olmuştur. Unutmayacağız. Sükünetle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sadece 3 gün kaldı.

 

“BARAJ AŞILMIŞTIR REHAVETİNE KAPILMAYIN”

 

Erzurumlunun sesi parlamentoda daha gür çıkacak. Özellikle burada Karadayı Belediyesinin mağdur ettiği herkesin sorun çözülsün istiyorsanız HDP milletvekillerine ihtiyacınız var. Bir oy çok kıymetlidir. Her oy çok kıymetlidir. Baraj aşılmıştır rehavetine kapılmayın. El ele vermemiz ikna olmayanı ikna etmemiz gerekiyor. Sandığa sahip çıkmamız lazım.

 

“7 HAZİRAN’DA BU SALTANATI BİTİRECEĞİZ”

 

Bizler için oylar namustur. Sandık başında asla hırsızlık yapılmasına izin vermeyeceğiz. Panik halinde tutuşmuşlar, yalan iftira kampanyası dışında ellerinde malzeme kalmadı. Bütün kanalları işgal ediyorlar. Aynı anda bize hakaret tehditler yağdırıyorlar. Biz bu ülkede barış içerisinde yaşamak için parlamentoya gitmek istiyoruz. Demokrasiye olan güveni artırmak için parlamentoya gitmek istiyoruz. 7 Haziran’da bu saltanatı bitireceğiz.HDP olarak bunu başaracağımıza inanıyorum. Erzurum tek başına ovaları yaylalarıyla her yere canlı hayvan gönderiyordu. Bunu da bitirdiler. Dışarıdan ithal et getiriyorlar. Biz bu bütün dertlere çözüm olmak için parlamentoda daha güçlü olacağız.

 

“MİTİNGDEN DAĞILIRKEN DİKKATLİ OLUN”

 

Bütün ezilenler gözünü bize dikmiş. 3 günü sabırla geçireceğiz. 7 Haziran akşamı sandıklar açılmaya başladığı resmi sonuçlar kesinleşinceye kadar asla sandık başını terk etmeyeceksiniz. Kutlamalar için sokağa çıkmayacaksınız. Kutlama var şölen var diyenlere asla riayet etmeyin. Partimizin 7 Haziranda bir kutlama programı yoktur. Sandık başlarını terk ederseniz hırsızlara yol açmış olursunuz. Barajı aşmamız halinde 8 Haziranda şölen yaparız. Birazdan Dersim mitingine geçeceğiz. Sizlerin bu coşkusu takdire şayandır. Mitingden dağılırken dikkatli olun, arkadaşlarımızın yönlendirmeleriyle dağılın.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx