logo

DEMOKRASİNİN SONUNA KADAR YANINDAYIZ

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Milli İradeye yapılan alçakça saldırıyı lanetleyerek, “Demokrasinin ve hükümetimizin sonuna kadar yanındayız. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” dedi.

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, milli iradeye darbe girişimini şiddetle kınadı. Demokrasi ile gelen meşru yönetimin darbe ve saldırılar ile yok edilemeyeceğini aktaran Aksakal, “Hizmet-İş olarak, demokrasi için geleceğimiz için bütün antidemokratik girişimleri reddediyoruz, darbeye hayır diyoruz. Bütün çalışanlarımızı halkımızı ve üyelerimiz demokrasiye sahip çıkmak için sokağa davet ediyoruz” dedi. Türk halkının bu gibi olaylara asla prim vermeyeceğini aktaran Aksakal, “Şimdi; Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine savaş açan FETÖ mensuplarının ve onların destekçilerinin bertaraf edilmesi gerekmektedir. Namluyu masum millete doğrultan hainler, en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Gün meydanları boş bırakmama, milli iradeye ve milli egemenliğe sahip çıkma günüdür. Gün vesayet odaklarının ait oldukları yere, tarihin çöp sepetine atılana kadar mücadeleye devam etme günüdür. Türk halkı hiçbir darbe girişimine bundan sonra geçit vermeyecektir. Hiç kimse bu milletin istiklali ve istikbaliyle oynayamayacaktır. Milli iradeye yönelik gerçekleştirilen bu ayaklanma hareketine karşı demokrasiye sahip çıkacağız. Bugün doğuda, güneydoğuda PKK ile askerimiz polisimiz mücadele ederken, Fetocu darbeci askerlerin, halkın kendi parası ile alınan uçaklarla ve helikopterlerle milletimizi sırtından vurduğu, halka kurşun sıktığı, polisimizi şehit ettikleri gün olarak tarihe kara bir gün olarak geçecek ve Alçak hainler olarak yazılacaklardır. Rabbim, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara fırsat vermesin Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin” diye konuştu.

BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Darbe girişimlerine karşı tek yürek, tek vücut olduklarını ifade eden Aksakal, “Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası olarak, ülkemize ve bu ülkenin geleceğine güveniyoruz. Yaşanan bütün darbelere ve darbe girişimlerine, operasyonlara, demokrasi dışı müdahalelere karşı Türkiye demokrasi yolunda ilerlemeye devam etmektedir. Umutlarımızı kaybetmeden, geleceğe ait beklentilerimizden ve hedeflerimizden vazgeçmeden, kendimize güvenerek bu sorunlarla mücadele etmeliyiz. Türkiye bu darbe girişimini de aşacak, dünya ve özellikle bölgesinde güçlü bir ülke olmaya devam edecektir” dedi.20160715AW800944_02w

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx