logo

30 Ağustos 2016

DİLER: 30 AĞUSTOS’TA OLDUĞU GİBİ ZAFER BİZİMLE OLACAK

IMG_8103Öz Büro İş Sendikası Erzurum İl Temsilcisi Yılmaz Diler, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Diler, mesajında, 30 Ağustos’tun birlik ve beraberliğimizi arttırmasını dileyerek, şu ifadeleri kullandı;

“Büyük Taarruz Ağustos’un 26’sını 27’sine bağlayan gece Afyonkarahisar’da başlamış, Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde düşman kuvvetlerinin imha edilmesiyle Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanmıştı. Büyük Taarruzla ilgili olarak dikkat çeken tarihi ayrıntı ise; Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü olan 26 Ağustos’ta başlaması, Türkler’in Malazgirt sonrası Anadolu’ya gelmeye başlamasının yıldönümü kabul edilen 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmasıdır.

Ülkemizin birlik ve beraberliği, büyümesi ve bölgesinde söz sahibi olmasından rahatsız olan ve ülkemizi işgal girişiminde bulunan küresel güçler kiraladıkları terör örgütleri ile ülkemize saldırmaya devam ediyorlar. Bugün, ülkemizi işgal etmek isteyen ve ülkemiz üzerinde hain emelleri bulunan bu dış güçlere karşı milletçe mücadele ediyoruz. Komşu ülkelerimizin istikrarsızlığı ve içinde bulundukları kaos ortamından faydalanarak bu ülkelerde yuvalanan hain terör örgütlerine karşı da amansız bir mücadelenin içindeyiz. Geçmişi şanlı destanlarla dolu olan bu milletimiz darbe görünümlü işgal girişimini geri püskürttüğü gibi, hain terör odaklarının oyunlarını da bozacak cesaret ve ferasete sahiptir.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizle, cesaret ve ferasetimizle her türlü oyunu bozacağımıza olan inancımızı bir kez daha dile getiriyoruz. Bu ülke için geçmişte ve günümüzde şehit olanları rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

bahis siteleri