logo

DİLER: KADİR GECE’NİZ MÜBAREK OLSUN

Öz Büro İş Sendikası Erzurum İl Temsilcisi Yılmaz Diler, Kadir Gecesi’nin aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşma hislerini arttırmasını temenni ederek,” Kadir Gece’niz mübarek olsun” dedi.

Öz Büro İş Sendikası Erzurum İl Temsilcisi Yılmaz Diler, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Diler mesajında, Kadir Gecesi’nin tüm İslam Âlemi’ne hayırlara vesile olmasını dileyerek, şu ifadeleri kullandı; “Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Ramazan ayının 26. gecesi olan Kadir Gecesiyle Ramazan ayının manevi doruğuna erişeceğiz. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olması; Kadir Gecesi’ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi, Ramazan ayının önemini daha da belirgin kılmaktadır. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede daha da mayalanacağına ve gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız.

Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyor, yakın ve uzak çevremizde savaş ve şiddetin yerini adalet ve sevginin, barış ve huzurun almasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimin, sendika çalışanları ve üyelerimizin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyorum”IMG_8103

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx