logo

Doğu’da kar yağışı

 

kpDoğu Anadolu Bölgesi’nin bazı kesimlerinde aralıklı kar yağışı etkili olmaya başladı. Bölge illerinden Erzurum ve Kars güne karla uyandı. Kar yağışı iki kentte de cadde ve sokakları beyaza bürüdü. Kars’ta sabaha doğru başlayan kar yağışı vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Erken saatlerde işlerine gitmek için dışarı çıkan vatandaşlar kar sürpriziyle karşılaştı.

 

Vatandaşlar Mart ayının son günlerinde Batı’da yaz havası yaşanırken Doğu’ya kışın geri döndüğünü belirtti.

 

Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor

 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede hava, parçalı ve çok bulutlu, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde öğle saatlerine kadar aralıklı yağışlı olması bekleniyor. Yağışların, yağmur, karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar şeklinde düşeceği tahmin ediliyor. Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgarın batı ve güneyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Ardahan ve Kars’ta 3, Erzurum’da 1 derece ölçüldü. Gece sıcaklık Ağrı’da 2, Erzincan’da 4, Iğdır’da 7 derece kaydedildi.

 

Günün en yüksek sıcaklıkların Iğdır’da 15, Erzincan’da 13, Erzurum’da 6, Ardahan ve Kars’ta 5, Ağrı’da 4 derece olması bekleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx