logo

17 Mart 2014

Doğu’daki OSB’lere Kredi Desteği

doguda-bulunan-osblere-kredi-destegi-IHA-20140317AW037186-3-tTürkiye İş Bankası, Doğu Anadolu’da bulunan 8 ilin Organize Sanayi Bölgesi ve Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında, OSB’de tahsis edilen arsalar üzerine yapılacak iş yeri yatırımlarının finansmanı kapsamında İş Bankası’nın KGF kefaletiyle vereceği kredilerle ilgili protokol imzalandı.

OSB toplantı salonunda düzenlenen protokol anlaşmasına İş Bankası Bölge Müdür Yardımcısı Halil İbrahim İlhan, İş Bankası Bölge Satış Müdürü Erkan Keçeli, Kredi Garanti Fonu Erzurum Müdürü Mehmet Erol Şahiner, Erzurum Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, Bayburt, Ağrı, Iğdır ve Kars OSB yetkilileri katıldı.

Protokol anlaşması öncesinde açıklama yapan Erzurum OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney,“ Bölge illerimizdeki sanayi illerini toplayıp böyle bir anlaşma yapmak yaptık. Çünkü bölge illerindeki sanayicilerle aynı sıkıntıları paylaştığımız için OSB’leri bir çatı altında topladık ve tek bir ses olduk. Sıkıntıları tek elden çözmek istedik bu bizim için bir başlangıçtır. “ dedi.

Konuşmanın ardından Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan 8 ilin Organize Sanayi Bölgesi ile KGF ve İş Bankası ile protokol imzalandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

bahis siteleri