logo

09 Temmuz 2014

DOKTORA, HAKARETE 11 AY 20 GÜN HAPİS CEZASI

ADLIYE SARAYI 2xxhaber7

 

 

Erzurum’da Apandisit ameliyatı olan hastasını Palandöken Devlet Hastanesine kontrole götüren hasta yakını T.T.”nin poliklinikte doktor M.M. D.nin acil servise yönlendirmesine tepki göstererek, “Gel lan, buraya, muayene edeceksin” diyerek hakaret etti. Doktorun şikâyetçi olması üzerine T.T. hakkında Sulh Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

 

“GEL LAN, BURAYA TEDAVİ EDECEKSİN”!

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, olay geçtiğimiz Şubat ayında meydana geldi. Bir süre önce Apandisit ameliyatı olan J.T.’nin kontrolü için Palandöken Devlet Hastanesine götüren T.T. hastasının acil servise yönlendirilmesine tepki göstererek görevli Uzman Doktor M.M.D.’ye,”Gel lan, buraya muayene edeceksin” diyerek hakaret etti. Doktor M.M.D’nin şikayetçi olması üzerine T.T. hakkında 4 aydan 3 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

 

“SIRA NUMARASI ALMADAN MUAYENE TALEP ETTİ”

 

Doktor M.M.D. ise ,”Polikliniğe gelen hasta yakını sıra numaradan almadan hastaya bakılmasını talep etti. Ben kendisine acil durumlu hastalarımıza meslektaşlarımızla haberleşerek, muayene konusunda yardımcı olacağımızı ifade edince koridorda bana sesini yükselterek, ““Gel lan, buraya, muayene edeceksin” diyerek hakaret etti. Şikâyetçiyim” dedi.

 

“PİŞMANIM”

Sulh Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan ve pişman olduğunu belirten T.T.,”Apandisit ameliyatı olan yengemi hastaneye kontrole götürdüm. Doktor bey, “Acil durumunuz yoksa gidip acil serviste muayene olabilirsiniz. Benim bakacak bir durumum yok. Sizi acil servise yönlendireceğim” diyince bende sinirlerime hâkim olamadım. Pişmanım, beraatımı istiyorum.” Dedi.

 

HAKARET SUÇUNDAN 11 AY 20 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

 

Hasta yakını T.T. hakkında görevli doktora, “Gel lan buraya, muayene edeceksin”

‘kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme T.T.’nin pişmanlık duyması ve sabıka kaydının bulunmaması gerekçesiyle cezasından 1/6 oranında indirim yaparak 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.

 

Mahkeme verilen hapis cezası hükmünün açıklanması gerekçesiyle 5 yıl süreyle erteledi.

Cem BAKIRCI’NIN HABERİ

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

#

DOKTORA, HAKARETE 11 AY 20 GÜN HAPİS CEZASI” için 2 Yorum

  1. […] başladı. Silahının, kurcaladığı esnada ateş alması sonucu çıkan mermi iş yerinin önünden geçen Suriye uyruklu Muhammed Süleyman’ın (10) göğsüne isabet etti. Süleyman, çevredeki […]

  2. […] Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen bir grup şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar, hastanedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından getirildikleri sivil […]

bahis siteleri