logo

DUMAN: 19 MAYIS BAĞIMSIZLIĞIN SİMGESİDİR

Memur Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, yeni neslin 19 Mayıs bilincini iyi kavramaları gerektiğini vurgulayarak, “19 Mayıs 1919 bir ruhtur, bir inançtır, kararlılıktır, bağımsızlıktır. Türk ulusunun sesinin yükseldiği gündür” dedi.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Erzurum Başkanı Abdullah Duman, 9 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak, 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’da yakılan meşalenin, bir ulusun destan yazmasına zemin hazırladığını belirtti.

Duman, “19 Mayıs 1919 bir ruhtur, bir inançtır, kararlılıktır, bağımsızlıktır. Türk ulusunun sesinin yükseldiği gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk, ‘Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız’ sözüyle gençliğe olan güvenini, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. İnanıyorum ki fırsat buldukları ölçüde ve kendilerine olan toplumsal güveni fark ettikleri takdirde, bizim gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu

.20160517AW749781_052

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

bahis siteleri