logo

EĞİTİM BİR SEN`DEN TERÖRE LANET

 

EĞİTİMErzurum Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca üs bölgesine yapılan terör saldırısını lanetledi.
Erzurum Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, yaptığı yazılı açıklamada 6 Eylül’ün tarihe kara bir leke olarak geçtiğini ifade ederek “Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca üs bölgesine yakın yerde meydana gelen terör eyleminde mayın patlaması sonucu kahraman vatan evlatlarımız Şehit olmuşlardır. Sayı net değildir. Resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır. Lanetlediğimiz ve şiddetle kınadığımız terör eylemlerinde Şehit olan evlatlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Ailelerinin ve Ülkemizin başı sağ olsun” dedi.
1980 yılından itibaren devam eden terör olaylarına dikkatle bakmak gerektiğinin altını çizen Karataş, cevaplanması gereken soruları sıralayarak, “Terör saldırılarında ölenler kim? Öldürenler kim? Öldürülen insanların suçu nedir? Terör olaylarının kazananı kimdir? Ne kazancı vardır? Bölge insanı terör olaylarından ne gibi bir kazanç elde etmektedir? Bölge insanı rahat mıdır? Huzuru var mıdır? İşine, okuluna huzur içinde gidebilmekte midir? Esnaf, dükkânını açabilmekte midir? Çoluk çocuğunun maişetini kazanabilmekte midir? Kimin çocukları dağa çıkarılmaktadır? Hangi anne baba çocuklarının dağa çıkarılmasından hoşnut ve razıdır? Dağda öldürülenlerin anne babaları bu ölümlere razımıdır? Devletin polisini ve askerini öldüren, Okullarını yakan, hastasını tedavi edecek doktoru öldüren, Hasta almak için çağrılan ambulansı yakan ve görevlileri öldüren, dükkânların açılmasına müsaade etmeyen, esnafı vergi ve haraçla canından usandıran, çocuklarını zorla kaçırıp dağda ölüme mahkum eden, iletişim ve ulaşım haklarını elinden alan, yollarını yapan firma elamanlarını öldürüp araçlarını yakan bir zihniyet bölge halkına böyle mi hizmet veriyor ve hak arıyor? Allah aşkına biraz düşünelim. Bu anlayışla gelse gelse; kan gelir, gözyaşı gelir. Söyleyeceğimi asıl şimdi söylüyorum. Terörü bölge insanımızın yürekleri durduracak. El ele verip, sevgiyi ve kardeşliği kuşanarak ‘Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’ Sloganı ile sivil inisiyatif üstlenecek. Gerekirse teröre karşı canlı kalkan olup bizler ölüme hazırız diyecek, tuttuğu ellerle halkayı genişletecek ve bu halka içinde terörü boğacak inşallah. İyi niyeti ve gayreti göstermek bizden sonuç Allah’tandır” şeklinde ifadeler kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

bahis siteleri