logo

EKAP EĞİTİM SERTİFİKA TÖRENİ

DSC_0481

Kaymakamlığımız Proje Ofisince hazırlanan, Mal Müdürlüğü’nce başvurusu yapılan ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2014 yılı teknik destek programı kapsamında desteklenen “Kamu İhale Mevzuatı ve EKAP Eğitimi” başlıklı 42 saatlik eğitim faaliyeti 16.01.2015 tarihinde sona erdi.

Eğitime Oltu, Tekman, Horasan, Aşkale, Çat, Narman, Uzundere, Şenkaya, Palandöken, Tortum Kaymakamlıklarının yanı sıra, Valiliğimiz Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, AB ve Dış İlişkiler Proje Koordinasyon Merkezi,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, TRT, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gibi bir çok kamu kurum ve kuruluşundan personel katıldı.  İlçemizde görev yapan harcama yetkilileri ve gerçekleştirme görevlileriyle birlikte toplam 55 kişiye sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

            Mal Müdürü Ender AKKUŞ;  eğitim için verdiği maddi ve manevi destekten dolayı Kaymakamımız Zafer ÖZ’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında; çok yararlı bir eğitim olduğunu, katılımcıların bilgilerini tazelemenin yanında, değişen mevzuat hükümlerini öğrendiklerini ifade etti.

Projede eğitici olarak görev alan sayın Abdulkadir GÜLKURUSU yaptığı konuşmada; İlçe Kaymakamımıza ve katılımcılara teşekkür ederek, eğitime gösterilen ilgiden, eğitim için yapılan ön hazırlıktan ve organizasyondan  duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra kürsüye gelen Kaymakamımız Zafer ÖZ;  katılımdan ve eğitime gösterilen ilgiden memnun olduğunu,  alınan bu eğitimle ihale sürecinde karşılaşılan sorunların en aza indirgeneceğini, oluşması muhtemel kamu zararının ve   zaman kaybının  ortadan kalkacağına inandığını, bu sayede kamu hizmet standardının yükseleceğini, benzer eğitimlerin belirli periyotlarla tekrarlanmasının faydalı olacağını ifade etti. Daha sonra sertifika törenine geçilerek, katılımcılara sertifikaları verildi.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş