logo

En başarılı Gençlik Merkezi, Yakutiye Gençlik Merkezi seçildi

 

46Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye çapında Kasım Ayının en başarılı Gençlik Merkezi olarak, Yakutiye Gençlik Merkezi’ni seçti. GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Bu başarıda emeği geçen herkese ve Erzurum basınına teşekkür ediyoruz” dedi.
Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi, Kasım ayında Türkiye’nin en başarılı gençlik merkezi seçildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yapılan değerlendirmeler sonucunda Kasım ayının en başarılı gençlik merkezinin, Erzurum GHSİM Yakutiye Gençlik Merkezi olduğunu bildirdi.
Elde edilen bu başarının Erzurum için bir gurur vesilesi olduğunu ifade eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Şu an bir çok ilçemizde sporun yanı sıra gençlik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Erzurum’da da Yakutiye ve Palandöken Gençlik Merkezlerimizin yanı sıra Oltu ile Aşakele gençlik merkezlerimiz de oldukça faal hizmetler veriyor. İnsan odaklı nitelikli yaptığımız faaliyetlerimizin Bakanlığımız tarafından takdir edilmesi bizim için bir gurur vesilesidir” diye konuştu.
“237 Gençlik Merkezi’ni geride bıraktı”
2016 yılı içerisinde Gençlik Merkezleri’nin insan odaklı nitelikli faaliyetlerini değerlendiren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kasım ayının en başarılı gençlik merkezi olarak Yakutiye Gençlik Merkezini belirlerken, Yakutiye Gençlik Merkezi, Türkiye’de tam 237 gençlik merkezini geride bırakarak Kasım ayında zirveye çıktı.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Bakanlığımız sayısal rakamlara bakmıyor, kriterlerde nitelikli faaliyetlere bakıyor. Yakutiye Gençlik Merkezimizde çok anlamlı ve faydalı faaliyetlere imza atarak, bu başarıyı elde etti. Bu başarıda emeği Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz’a gençlik liderlerimize, gönüllü gençlerimize ve Erzurum basınına teşekkür ediyoruz” dedi.
Gençlik bizim için çok önemli
Erzurum’da göreve geldikleri ilk günden beri sporun yanı sıra gençlik faaliyetlerine ağırlık vereceklerine dair söz verdiklerini, vaatleri de yerine getirdiklerini ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Biz göreve geldiğimiz ilk gün Ahlaklı, örfüne ananesine, kültürüne bağlı gençlik yetiştireceğimizi söylemiştik. Bugün de tüm gençlik merkezlerimizde insanlık adına faydalı projelere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Yakutiye Gençlik Merkezinin Kasım ayında zirveye çıkması, bizim daha da çok şevkimizi artıracak. Performansımız daha da yükselecek. İnsan odaklı faydaları çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Ayın gençlik merkezi olma kriterleri
Her ayın ilk haftası açıklanan “Ayın Gençlik Merkezi” aşağıda belirtilen kriterler ve oranlarla belirlenmektedir.
“Merkez Aylık Üye Sayısı / 12-29 Yaş Aralığı İlçe Nüfusuna Oranı %20
Faaliyetlere Katılım Sayısı / 12-29 Yaş Aralığı Toplam Üye sayısı (Gençlik Merkezleri Akademisi Hariç) %20
Yeni Bir Nefes (Gençlik Merkezleri Akademisi) Faaliyetlerine Katılım Sayısı / 12-29 Yaş Aralığı Toplam Üye Sayısı %40
Genele Yayılabilecek Proje Sayısı %10
Sosyal Medya Üzerinden Ulaşılan Kişi Sayısı (Facebook, Twitter) %10”
Bugüne kadar birinci olan gençlik merkezleri
“2014 Ağustos ayı gençlik merkezi olarak Nevşehir Ürgüp Gençlik Merkezi, 2014 Eylül ayı gençlik merkezi olarak Kilis Gençlik Merkezi, 2014 Ekim ayı gençlik merkezi olarak Samsun Atakum Gençlik Merkezi, 2014 Kasım ayı gençlik merkezi olarak Aksaray Gençlik Merkezi, 2014 Aralık ayı gençlik merkezi olarak Edirne Gençlik Merkezi, 2015 Ocak ayı gençlik merkezi olarak Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi, 2015 Şubat ayı gençlik merkezi olarak Isparta Gençlik Merkezi, 2015 Mart ayı gençlik merkezi olarak İstanbul Avcılar Gençlik Merkezi, 2015 Nisan ayı gençlik merkezi olarak Iğdır Gençlik Merkezi, 2015 Haziran ayı gençlik merkezi olarak Ankara Sincan Gençlik Merkezi, 2015 Temmuz ayı gençlik merkezi olarak Hatay Reyhanlı Gençlik Merkezi, 2015 Ağustos ayı gençlik merkezi olarak Ankara Sincan Gençlik Merkezi, 2015 Eylül ayı gençlik merkezi olarak Bitlis Gençlik Merkezi, 2015 Ekim ayı gençlik merkezi olarak Rize Çayeli Gençlik Merkezi, 2015 Kasım ayı gençlik merkezi olarak Niğde Kampüs Gençlik Merkezi, 2015 Aralık ayı gençlik merkezi olarak Samsun Atakum Gençlik Merkezi, 2016 Ocak ayı gençlik merkezi olarak Samsun İlkadım Gençlik Merkezi, 2016 Şubat ayı gençlik merkezi olarak Ankara Yenimahalle Gençlik Merkezi, 2016 Mart ayı gençlik merkezi olarak Şanlıurfa Karaköprü Gençlik Merkezi, 2016 Nisan ayı gençlik merkezi olarak Samsun 19 Mayıs Gençlik Merkezi, 2016 Mayıs ayı gençlik merkezi olarak Rize Gençlik Merkezi, 2016 Haziran ayı gençlik merkezi olarak İzmir Buca Gençlik Merkezi, 2016 Temmuz ayı gençlik merkezi olarak tüm Gençlik Merkezleri, 2016 Ağustos ayı gençlik merkezi olarak Yozgat Gençlik Merkezi, 2016 Eylül ayı gençlik merkezi olarak Rize Gençlik Merkezi, 2016 Ekim ayı gençlik merkezi olarak Amasya Gençlik Merkezi, 2016 Kasım ayı gençlik merkezi olarak Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi, “Ayın Gençlik Merkezi” seçilmiştir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

bahis siteleri