logo

23 Nisan 2015

ENER BAŞKANI AKSU : TÜRKİYENİN EN BÜYÜK HAZİNESİ ÇOCUKLARIMIZDIR

ENER

Erzurum Strateji Merkezi (ENER) Başkanı Vahdet Nafiz Aksu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Aksu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye olarak, bütün dünya milletleri içerisinde “çocuklar için düşünülmüş bir Bayram günü“ne sahip tek ülkeyiz. Her yıl coşkuyla kutlanan bu bayram; ‘millî egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu’ düsturuna vurgu yapması bakımından da önem taşıyor.
Şanlı bir maziden ihtişamlı bir geleceğe yürüyen Türkiye’nin en büyük hazinesi, şüphesiz ki çocuklarımızdır. Geleceğimizin inşasında en mühim faktör olan çocuklarımızın; çok iyi bir şekilde terbiye edilmesi, milli ve manevi değerler ile donatılması başta gelen vazifemiz olmalıdır. Milli egemenliğin kusursuz bir şekilde tesisi ve muasır medeniyet seviyesini aşmamız buna bağlıdır.
Milli iradenin tecelligâhı TBMM’nin 95. Açılış yıldönümüne tekabül eden bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, Aziz Şehitlerimizi, çelik iradesi ve tarihi kararları ile istiklal mücadelemizde şerefli bir rol oynayan Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun!”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

bahis siteleri