logo

09 Aralık 2014

ENFLASYON HAMSİYİ DE VURDU

1

3

2

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon rakamları ile birlikte balık fiyatları da tavan yaptı. 15 gün önceye kadar 2 liraya kadar düşen hamsi, 6 liraya yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 3 Aralık’ta açıkladığı enflasyon rakamlarına göre, Kasım ayında TÜFE 0.18 artış gösterirken ÜFE ise eksi 0.97 geriledi. Enflasyonun açıklanması sonrası gıda, kuru bakliyat ve diğer mutfak ürünlerinde fiyat artışları meydana gelirken, balık fiyatları da tavan yaptı.

Mevsim Balıkçılık sahibi Kenan Güler yaptığı açıklamada, Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ve kış mevsiminin de etkisiyle hamsi ve diğer balık ürünlerinde fiyat artışı yaşandığını söyledi. 15 gün önceye kadar hamsinin 2 liradan satıldığını ve Erzurumlu vatandaşların yoğun talep gösterdiğini belirten Güler, 7 Aralık itibariyle hamsinin 6 liradan satışa sunulduğunu ifade etti. Fiyat artışı nedeniyle satışlarda durgunluk yaşandığını kaydeden Güler, önümüzde ki günlerde hamsi fiyatlarının daha da artacağını sözlerine ekledi.

Fiyatlara değinen Güler, “Kış mevsimi ve enflasyon ile birlikte balık fiyatlarında artış yaşandı. Hamsi 6 liraya kadar yükseldi. Şuan mezgit 15, levrek 20, palamut 10, istavrit 7, somon 15, çinekop 17 liradan satılıyor. Satışlarımız durgun. Fiyatlar daha da yükselecek” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5355d21d6c5a59a6 • 2019-11-14 03:15:29 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.