logo

ERAKDAY`DAN BİR İLK…

 

ERAKDAYErzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği (ERAKDAY) Erzurum’daki kız öğrencilere staj imkanı sunuyor. Erzurum’da bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten ERAKDAY Başkanı Hülya Saltuklu, “Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Atatürk Üniversitesi Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Koordinatörlüğü, (BTC) ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle kurduğumuz atölyemizde ehram dokuma, giyim ve nakış konularında çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yaz süresince Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü ve Palandöken Rıfkı Salim Burçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencileri işletmelerde beceri eğitimlerini derneğimizde başarıyla tamamlamışlardır.” dedi.
“Bu stajın önemi; ticari işletme yükümlülüğünü taşıyan derneğimizde öğrencilerimize mesleklerini geliştirmek için bir imkân sunulmasıdır.” diyen Saltuklu, bu imkânın Erzurum’da bir ilk olma özelliği taşıdığını kaydetti.
Saltuklu, sözlerine şöyle devam etti: “İlimizde bu alanlarla ilgili staj yapılacak ortamlarının azlığı ya da olmaması öğrencilerin il dışına gitmelerine neden olmaktadır. Bu da ailelere büyük ekonomik yük getirmektedir. Mezuniyetten sonra da meslekleriyle ilgili iş imkânlarının azlığı nedeniyle mesleklerinde derinleşme imkânı bulamamaktadırlar. Bu konuda da derneğimiz gençlerimize hem bir örnek, hem de iş imkânı sunmaktadır. Yine derneğimiz kapasitesi ölçüsünde eğitim kurumlarımızın stajyer öğrencilerine yardımcı olacağını duyurmak isterim. Bu uygulamalarımız derneğimizi ve yukarıda adı geçen kuruluşları mutlu etmektedir. Emeği geçen herkese derneğim adına teşekkür ederim.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

bahis siteleri