logo

ERÇİMSAN HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK: “BİRLİĞİMİZ VE DİRLİĞİMİZLE DEMOKRASİNİN YANINDAYIZ”

 

erçMilletimizin iradesine ve demokrasimize yönelik hain darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türkiye’de başlayan demokrasi nöbetlerine toplumun tüm kesimlerinden destek artarak devam ediyor. Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline kast eden hainlere karşı Milletin emanetine sahip çıkarak Tokat indirdiğini vurgulayan ERÇİMSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, “Vatan hainlerine ilk günden bu yana en güzel cevabı veren halkımız, bundan sonrada birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ülkemizi güçlü kılmak adına tüm enerjisini ortaya koyacağına inancımız sonsuzdur. ERÇİMSAN Holding olarak bu anlamda üzerimize düşen herşeyi yapacağız. Birliğimiz ve dirliğimizle demokrasinin yanındayız. Dün olduğu gibi bu günde, yarında Milletimizin iradesini ve onun seçmiş olduğu kurumların yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi
MİKSER KONVOYU İLE DARBEYE HAYIR
Erzurum’da meydanları dolduran yüzbinlerin gecenin geç saatlerine kadar süren demokrasi nöbetine iş dünyası da destek verdi. Aşkale Çimento dahil 6 çimento fabrikası ve çok sayıda hazır beton santralini bünyesinde bulunduran ERÇİMSAN Holding’e ait hazır beton araçları, konvoy oluşturup, milli iradeyi hedef alan hain darbe girişimini korna çalarak protesto etti. Erzurum-Aziziye Karayolu üzerinde bulunan tesislerden yola çıkan araçlar korna çalarak şehir merkezine ilerledi. Diğer araçların sürücülerinin de korna çalarak eşlik ettiği, ERÇİMSAN Holding konvoyuna yol kenarındaki vatandaşlarda alkışlarla destek verdi. Konvoy önce Üniversite Kavşağı ardından Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü önünden geçerek Cumhuriyet Caddesi’ne indi. Ulu Cami ve Çifte Minareli Medrese istikametinde seyreden konvoy yeniden Karayolları Bölge Müdürlüğü önünden geçip Havuzbaşı, Hastaneler Caddesi ve Gez mahallesi güzergahını takip ederek hazır beton tesisine geri döndü.
YÜCELİK; “GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜNDÜR”
ERÇİMSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, halkının iradesini hiçe sayarak ona kurşun sıkan hainlere en iyi cevabın yine halk tarafından verildiğini yineleyerek şunları söyledi; “Bugünler, millet olarak birlik ve beraberlik günüdür. Bir olmalı, iri olmalı ve diri olmalıyız. ‘Türk milletinin üzerinde ölü toprağı var’ diyenleri hep birlikte rezil ettik. Milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanları doldurdu. Tanka, tüfeğe vücudunu siper etti. Hem iradesine, hem de demokrasiye sahip çıktı. Millet iradesi ve devlet kurumlarının takdire şayan dayanışması ve dik duruşu sonucunda halkın iradesine karşı yapılmış bu gayrimeşru ve hain girişim çok şükür amacına ulaşamadı. Milletimiz, eşsiz bir mücadele örneği göstererek demokrasiye sahip çıktı. Milli irade, bugünümüz ve geleceğimiz için bu çok zorlu süreçten her zaman olduğu gibi haklı ve galip çıktı. Maalesef çok acılar yaşadık. Şehitlerimizin hikayesi hepimizin yüreklerini dağladı. Milletimize bu acıları yaşatanlar elbette bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. Bizler de millet olarak her zaman, vatanı için, milleti için, geleceği için şehit olanların yakınlarının acılarını paylaşacağız, onların dertlerine ortak olacağız.”

erççç

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx