logo

ERİHDER İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİNİ UNUTMADI

Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Nuri Toparlak (1)

Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği (ERİHDER),  İbrahim Hakkı Hazretlerinin çizgi romanının okullarda dağıtılması için çalışma başlattı.

Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği  İbrahim Hakkı Hazretlerini çocuk ve gençlere tanıtmak için Çizgi Roman Projesini Nisan Ayı’nda İçişleri Bakanlığına sundu. Proje İç İşleri Bakanlığı  onayı verdi.   81 Bin TL’ye mal olacak çizgi roman kitapları Şubat veya Mart aylarında Erzurum’un merkez  okullarındaki öğrencilere dağıtacak.

Erzurum İbrahim Hakkı Hazretlerinin çizgi romanının okullarda dağıtılması için projeyi daha önceden hazırladıklarını  ifade eden Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Nuri Toparlak,  Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri çizgi romanını çıkartacaklarını  il ve ilçe Milli Eğitim Okullarında dağıtacaklarını söyledi.

Toparlak,“Erzurum İbrahim Hakkı Hazretlerinin çizgi romanının okullarda dağıtılması için projeyi daha önceden hazırladık.  ERİHDER olarak Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri çizgi romanını çıkartacağız. . 2014 Nisan ayında proje İç İşleri Bakanlığına sunmuştuk. Proje Bakanlıktan kabul onayını aldı. İl ve ilçe Milli Eğitim Okullarındaki öğrenceilerimize  dağıtacağız. İbrahim Hakkı Hazretleri’nin çizgi romanı kitabı 32 sayfadan oluşurken,  15 Bin adet basılacak. Bu çizgi roman kitabın   maliyeti 81 Bin TL’ye mal olacak. 2015 yılının Şubat veya Mart aylarında merkezdeki tüm okullarda, İbrahim Hakkı Hazretleri’nin çizgi romanını tüm öğrencilerimize dağıtacağız.  Erzurum denildiğinde akla Palandöken Turizmi ve Dadaşlık geliyor. Ancak yaşadığı çağ itibariyle Dünya çapında bir âlim olan İbrahim Hakkı Hazretleri’ni, büyük mütefekkir Alvarlı Muhammed Lütfü Efe’yi ve bu önderlerin ifade ettiği diğer Erzurum değerlerini ne ülke, ne de Erzurum’un çocuk ve gençleri yeterince tanımıyor. Bu durumu düzeltmek adına bizde böyle bir adım atmaya karar verdik. Erzurum, Eğitim konusunda geçmiş yıllara göre daha çok başarılı olduğuna inanıyorum. Erzurum’u eğitim anlamında daha üst seviyelere taşınacağına inanıyorum. ” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kentvizyonhaber.com.php1 was not found on this server.