logo

04 Haziran 2017

ERKADIN’ın kursiyerleri KOSGEB eğitimleri aldı

 

kŞ’ nin proje ortağı, Palandöken Belediyesi’nin de, işbirlikçisi olduğu İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığının PRODES biriminden desteklenen “Folklorik Bebeğimle Dünyam Değişsin” isimli mesleki eğitim projesi kapsamında 15 ev kadını ve genç kız KOSGEP bilgilendirme eğitimleri aldı.

 

Proje ile ilgili olarak bilgi veren Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkan Zekiye Çomaklı, “Proje kapsamında folklorik kadın ve folklorik Dadaş kıyafetlerinin dikimi, nakış ve iğne oyası eğitiminin yanı sıra, çeşitli alanlarda seminerler ve ilaveten KOSGEB eğitimleri verilmesi planlanmıştı. Bu bir mesleki eğitim projesidir ve kursiyerlerimizin Turizm sektöründe çok eksik olan hediyelik eşya konusunda ekonomik girdi sağlayacak her konuda eğitim almalarını sağlıyoruz. Kursiyerlerimizin eğitim bitiminde bu becerilerini ekonomiye dönüştürecek gerek ev eksenli gerek bir atölye çalışması ile değerlendirmelerini istiyoruz. Bu durumda ne yapmaları gerektiğini çeşitli seminerler ile anlatmaya çalıştık. Bu seminerlerin yanı sıra KOSGEP’in kadın girişimcilere verdiği destekler, kendi işini kurmak isteyenlerin hem iş hem sosyal alanda başarılı olmaları için izleyecekleri yollar konularında kursiyerler bilgilendirildiler.” dedi.

 

KOSGEB uzmanlarından Adem Gültürk’te, “KOSGEP devletimizin sağladığı imkanlardan biri olup gerek kendi işini kurmak isteyen, gerekse var olan işini büyütmek isteyenleri desteklemektedir. Özellikle yeni iş kuracakların ilgi odağı haline gelen KOSGEB, Erzurum Girişimci Kadınlar Derneğinin kursiyerleri de iş kurmak istediklerinde gerek hibe, gerekse faizsiz ve uzun sürede geri ödeme kolaylığı ile gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde destek sağlayacaktır.” diye konuştu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 53579623ba3159d6 • 2019-11-14 08:23:59 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.