logo

ERZİMDER, EĞİTİM FAALİYETLERİNE YOĞUNLAŞTI

timthumb (1)

Erzurum İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği proje çerçevesinde, ‘’ Aile ve Çocuk ‘’ve ‘’ Sporcu Ahlakı ve Kötü Alışkanlıklardan kurtulma’’ seminerleri düzenledi.

Seminere, İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği ( ÖNDER)  Genel Başkanı Hüseyin Korkut,  Öncü Spor Genel  Sekreteri  Hüseyin Dağdeviren  ve kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan , konuşmacı olarak katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen seminerde konuşan   ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, öğrencilere değerli olduklarını ve bu değer doğrultusunda hedefe doğru varmaları gerektiğini söyledi.

Öncü Spor Genel Sekreteri  Hüseyin Dağdeviren  de  sporda ahlak ve kötü alışkanlıklardan korunma konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Sıtkı Aslanhan ise  imam hatipli gençlere ve ailelerine seslenerek,  toplumsal dinamiklerimize bağlı milli ve manevi değerleri benimseyip yaşayan, ayrıca duyarlı bir nesil olarak yetişmenin öneminden bahsetti.

Öğrencilere hitaben ‘’ Bugün sizin yeniden doğuşunuz buradan çıktıktan sonra hayatınızda bir şeyleri değiştirmeye başlayacaksınız’’  diyen Aslanhan öğrencileri güzel sunumuyla etkiledi.

Sunumdan son derece keyif alan öğrenciler çok etkilendiklerini belirterek Aslanhan’ı , bir daha Erzurum’da görmelerinin kendileri için bir gurur olacağını belirttiler.

ERZİMDER Genel Başkanı Cemil  İlbaş ise  seminerde emeği geçen, ÖNDER ekibine, Gençlik Spor Bakanlığına,  öğrencilere seminer için yer temin edip,  ulaşıma katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesine,  İl Müftüsü  Hasan Çınar’a, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur Şimşek’e ERZİMDER üyeleri ve organizasyona destek veren genç ERZİMDER ekibe teşekkür etti.

İlbaş, ‘’Dünya bizi bekliyor’’ sloganıyla yola çıktıklarını  belirterek,  çalışmalarını bu bilinçle gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Program sonunda İlbaş ve yönetim kurulu üyeleri seminere katlan konuşmacılara plaket taktim ettiler.

Seminerle ilgili memnuniyetlerini dile getiren veliler,  eğitim seminerine destek veren kurumlara teşekkür ettiler.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığı aynı  proje çerçevesinde Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Palandöken Kız Anadolu İmam Hatip, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu’nda sporcu ahlakı ve kötü alışkanlıklardan kurtulma seminerleri düzenlendi.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

bahis siteleri