logo

ERZURUM AVRUPA’YA UÇUYOR PROJESİNİN İLK GRUBU İTALYA’YA GİTTİ

 

LLErzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın talimatları ile başlatılan ve himayelerinde sürdürülen “Erzurum Avrupa’ya Uçuyor “projesinin 3. Etabı başladı.
Erzurum’da görev yapan sınıf ve branş öğretmenleri ile idarecilerinin katıldığı Proje ile; öğretmenlerin; Avrupa ülkelerinin sosyal yaşamdaki kuralları, çalışma ve iş hayatları, tarihi ve kültürel zenginlikleri koruma kültürü ve özellikle eğitim sistemlerini yerinde görülerek iyi örneklerin şehre transfer edilmesinin sağlanması amaçlanıyor.
İlk aşaması 27 Ocak 2015-8 Şubat 2015 Tarihleri arasında 160 öğretmenin katılımı ile Budapeşte-Viyana ve Bratislava’da gerçekleştirilen projenin 29.05.2015- 17.06.2015 tarihleri arasında 135 öğretmenimizin katılımıyla 2. Etabında Çek Cumhuriyeti Prag, Karlovy Vary veAlmanya Dresten şehirlerine gerçekleştirmişlerdi.
“Erzurum Avrupa’ya Uçuyor “projesinin 3. Etabında 54 öğretmenden oluşan ilk gurup İtalya’ya gitti. Havalimanından Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Çiğdem Hopur tarafından uğurlanan öğretmenler Roma’daki Mamiani Lisesi ve Belli Ortaokulu’na ziyaretler gerçekleştirilerek genel olarak Avrupa eğitim sistemleri hakkında bilgi alıp bu okullarında incelemelerde bulunacaklar. Ayrıca öğretmenler İtalya’nın tarihi, sosyal ve ekonomik yapılarını yerinde inceleyecekler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

bahis siteleri