logo

ERZURUM BİR İLKE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği ve ülkemizde ilk olma özelliği taşıyan Buz Tırmanma Festivali’nin ikinci gününde Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, tırmanışın Uzundere Cevizliköy mevkiindeki etabında dağcılarla buluştu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Uzundere Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Uzundere Belediye Başkanı M. Halis Özsoy’un da hazır bulunduğu buz tırmanışı etkinliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen organizasyona verdikleri desteği anlattı. Yerli ve yabancı dağcıların buz tırmanışlarını izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve turizme verdiği öneme değinerek bu alanda Erzurum’u dünyaya tanıtacak, şehrin imkanlarının bilinmesini sağlayacak tüm girişimlerin önünü açtıklarını belirtti.

Erzurum Valiliği ve diğer kamu kurumlarıyla el ele vererek Erzurum’u marka haline getirme gayretlerinde olduklarını vurgulayan Mehmet Sekmen, verilen sözlerin ardından takip ve çalışma geldiği takdirde bu hedefe ulaşılacağını ifade etti. Gerçekleştirilen organizasyonu anlatan Mehmet Sekmen, “Uzundere ilçesinde buz tırmanış festivali gerçekleştiriyoruz. Büyük bir katılım sözkonusu. Uluslararası düzeyde 126 ülkeden katılım var. Toplam 172 sporcu burada tırmanış gerçekleştiriyor. Arzumuz Allah’ın bize vermiş olduğu bu güzellikleri yaşamak ve yaşattırmak. Ve gerek Türk ulusuna gerekse dünya kamuoyuna bunları sunmak. Bunun gayreti içerisindeyiz. Şehrimiz kış turizmine hizmet ettiği gibi aynı zamanda yaz turizmine de ev sahipliği yapabilecek konumda. İnşallah göreceksiniz ki bu yazın yine şehrimize yeni turistler kazandıracağız. Yayla turizmini inşallah geliştireceğiz. Arzumuz  şehrin imkânlarını nimet olarak buradaki insanlara döndürmek. Bu organizasyonda emeği geçen başta valimiz olmak üzere mesai arkadaşlarımıza diğer komu kurumu yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. Erzurum’un turizm ve yatırım olanaklarına vurgu yapan Başkan Sekmen, Erzurum’un bine yakın tarihi eserinin yanında eğitim ve sağlık şehri olduğunu belirterek, yerli ve yabancı ayrımı yapmadan herkesi Erzurum’a davet ettiklerini söyledi.

DOĞA SPORLARI EĞİTİM MERKEZİ

Dünya Dağcılık Federasyonu eski başkanı, yönetim kurulu üyesi ve gençlik kolları başkanının da hazır bulunduğu etkinliğin ardından Erzurum Büyükşehir Belediye tarafından yapımı tamamlanan Dağcılık ve Doğa Sporları Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin açılışı yapıldı. Dikyar köyünde bulunan merkezin açılışında değerlendirme yapan Başkan Mehmet Sekmen, tesisin onarımdan önce harabe halde olduğunu hatırlatarak, tesisin çevre düzenlemesi ve iç dekorasyonuyla düzenlenerek doğa sporuyla uğraşan gençlere armağan ettiklerini söyledi. Doğa sporu yapan gençlerin bu tesiste kalma, konaklama imkanı olacağını belirten Sekmen, festivalde ve tesisin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkürlerini bildirdi.

732A4822

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş