logo

ERZURUM BÖLGE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ACİL SERVİSİNE HIZIR LABORATUVAR KURULDU

 

eğErzurum Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi içine hastaların tahlil işlemlerinin kısa sürede sonuçlanması için ’ hızır acil laboratuvar’ bölümü kuruldu.
Hastane Başhekim ve Yöneticisi Prof.Dr.Bilgehan Erkut, bu laboratuar açılmadan önce acil hastaların tahlil verme işlemlerinin hastanede merkez laboratuvarda ortak olarak gerçekleştiğini, bunun da hasta ve hekim açısından zaman kaybı oluşturduğunu söyledi.
Mevsimsel hastalıklar sebebiyle acil polikliniğe gelen hasta sayılarında artış olduğunu dile getiren Prof.Dr.Bilgehan Erkut “Özellikle göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle acil servise gelen hastaların hayati tehlikesi söz konusu olabileceğinden kan alma işlemlerinin hızlı bir şekilde olması gerekiyor. Bu nedenle acil servisimize Hızır acil laboratuarı adını verdiğimiz birimin kurulması çok faydalı oldu” ifadelerini kullandı.
Amaçlarının hastaların tahlil verme ve sonuç alma sürelerinin minimum seviyeye düşürmek olduğunu ifade eden Prof.Dr. Erkut, “Acil servis içerisinde kurulan ’Acil Laboratuvar Servisi’ birçok hastanede yok. Bu servis acil içinde ve kendine özgü olduğu için zamandan’da tasarruf edilerek daha hızlı sonuca gittiklerini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

bahis siteleri