logo

ERZURUM GHSİM’DEN KAN BAĞIŞI

ERZURUM GHSÄ°M DEN KAN BAÄžIÅžI (3)

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli Kızılay’a kan bağışında bulunarak sosyal sorumluluğunu yerine getirdi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kızılay’a kan bağışladı.  Kızılay  Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü Erzurum Kan Bağışı Merkezi ekipleri  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde açtıkları stantta, kan bağışında bulunan personelden kan aldı.  Dr. Ahmet İzzetgil ile beş kişilik Kızılay ekibi GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil başta olmak üzere personelden bağışlamak isteyenlerden kal alırken, GHSİM önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı. Kızılay Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü Erzurum Kan Bağışı Merkezi ekipleri, gün boyu  kan bağışında bulunmak isteyenlerin Vital Bulgularını kontrol ettikten sonra, form doldurttu ve ardından kan bağışlayanlardan kan aldı.  Dr. Ahmet İzzetgil,  açtıkları stantta 6  kişilik ekiple çalıştıklarını ifade ederek, “Burada kan bağışı bilgilendirmesi yapıyoruz. Ardından form dağıtarak bu forumların sağlıklı bir şekilde doldurulmasını istiyoruz. Kan bağışında bulunmak isteyenlerin Vital Bulgulamalarına bakıyoruz, bu işlemleri yaptıktan sonra vatandaşın kan bağışını kabul ediyoruz” şeklinde konuştu. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de, kurum olarak Kızılay’a kan bağışında bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi. Taşkesenligil, “Kurum olarak önemli bir sosyal sorumluluğu daha yerine getirmenin onurunu yaşıyoruz. Kan bağışı çok önemli bir olgu, bizde de kan vermesinde problem olmayan bütün arkadaşlarımızdan kan vermesini istedik. Tüm Kızılay çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.  Gün boyu devam eden kan bağışında  kurum çalışanları kan verdi.

TOHM SPORCULARI DA KATILDI

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Sporcuları da katıldı. TOHM’da kalan kayakçılar antrenörler Ömer Karslı ve Serhat Akdaş nezaretinde kan bağışında bulundu. Milli kayakçılar, kan bağışında bulundukları için mutlu olduklarını söyledi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

bahis siteleri Betboo giriş