logo

ERZURUM – İSTANBUL UÇAĞINDA KORKU DOLU ANLAR YAŞANDI

thy-ucagi (1)

 

Erzurum – İstanbul seferini yapan THY’ya ait yolcu uçağının kanadı, Erzurum Havalimanı’ndan kalkış sırasında askeri uçak hangarına çarptı. Uçakta hasar meydana gelirken, yolcular başka bir uçakla gönderildi.

 

Erzurum’da facianın eşiğinden dönüldü. Sabah saat 10.00’da Erzurum – İstanbul seferini yapan THY’ye ait yolcu uçağı İstanbul’a havalanmak için aprondan ayrıldı. Piste çıkış yapan yolcu uçağı, bitişikteki Askeri Havaalanı’na ait hangara sol kanadını çarptı. Kanatta hasar meydana geldi. Kaza sonrasında uçuş iptal edildi. Kaza yerine Devlet hava Meydan İşletmeleri’ne ait itfaiye, köpük aracı ile ambulans ve çekici sevk edildi. Kazanın nedeni kesin olarak açıklanmadı. Kaza sonrasında yolcular otobüsler ile yeniden aprona taşındı. Teknik ekip uçağa olay yerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, aprona çekildi.

Hava Meydan İşletme Müdürlüğü yetkilileri, kaza hakkında açıklama yapmaktan kaçındı. Görgü tanığı bir yolcu, kazaya kaptan pilotun uçağın kanadını askeri hangara fazla yaklaştırması sonucu meydana geldiğini ve olay anında çok korktuklarını söyledi. CİHAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

bahis siteleri