logo

26 Haziran 2016

ERZURUM MEMUR SEN, KİMSESİZ MİNİKLERİ UNUTMADI

3

ERZURUM MEMUR SEN, KİMSESİZ MİNİKLERİ UNUTMADI

Memur Sen Erzurum İl Temsilciliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan kimsesiz minik çocuklar onuruna iftar yemeği verdi.

Özel bir restoranda düzenlenen iftar yemeğine Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, Erzurum Su Ve Kanalizasyon İdaresi Müdürü Mevlüt Vural, Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Memur Sen’e bağlı sendika temsilcileri, , Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yurtlarında barınan kimsesiz çocuklar ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeği öncesi konuşan Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Ramazan’ın kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğuna dikkat çekti. Memur Sen’in Ramazan Ayı boyunca yoksul ailelere, terör mağdurlarına ve Suriyeli muhacirlere gıda ve giyim yardımı yaptığını hatırlatan Duman, bugünde Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü’nde barınan kimsesiz çocukları iftarda buluşturduklarını dile getirdi. Duman, “Ramazan Ayı oruç, zekât, tövbe, sadaka, hayır ve hasenatın yapıldığı en güzel aylardan birisidir. Bin aydan daha hayırlı olan, içerisinde Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan, bizler için ayrı bir sevinç kaynağıdır. Bu hayırlı aya ulaşmaktan dolayı çok mutluyuz. Memur Sen olarak hizmet kollarımız ile birlikte fakirin, fukaranın, mazlumun yanında olmayı ve onların gözyaşlarının kendi ellerimizle dindirmeyi şiar edindik. Bu yıl Ramazan Ayı boyunca büyük iftar programlarımızı iptal ederek yardım seferberliği başlatmış bulunuyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu zor durumu göz önüne alarak kardeşlik iklimini yaygınlaştırmak için bu yıl Ramazan Ayı’nda tüm Türkiye ve Erzurum’da olduğu gibi yoksul ailelere, terör mağdurlarına ve Suriyeli muhacirlere gıda ve giyim yardım kolilerimizi ulaştırıyoruz” dedi.

ONLAR BİZLERE EMANET

Hizmet sendikacılığı ve mazlukların yanında duruşu ile Memur Sen’in örnek olduğunu belirten Duman, “Biz sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz, hizmet sendikacılığı ve mazlumların yanında duruşumuzla insani ve vicdani boyutta sendikacılık yapıyoruz” dedi. “Toplumun her alanına kollarımızı uzattık. Yardımlarımızı ulaştırdık” diye konuşan Başkan Duman, “İnşallah bundan sonrada bu yardımlarımız devam edecek. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde barınan kimsesiz çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Onlar bizlere emanet. Ben aramıza katılımınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi de, Ramazan’ın anlam ve önemine vurgu yaparak, “Sadece Ramazan Ayı’nda değil her zaman elimizi taşın altına koyarak yardımlarımızı sürdürüyoruz. Bu mübarek ay inşallah hayırlara vesile olur. Ben şimdiden Kadir Gece’nizi, Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından dualar edilerek, iftar açıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

bahis siteleri