logo

ERZURUM’A TARIM KONSEYİ KURULUYOR

VBB_7767

Erzurum’da Tarım Konseyi kurulması için çalışmalar başladı.

Tarım sektörünün tüm bileşenleriyle bir toplantı yapanErzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, ErzurumTarımını belirli bir rotaya getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğü Toprak Su’da düzenlenen “Erzurum Tarım Konseyi” toplantısında Tarım Konseyi’nin ilk adımları atıldı.

Tarımla ilgili hizmet veren Kamu, Üniversite ve Kalkınma Ajansları, Ziraat Odaları ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, “Yeni bir oluşumun sizlerle kararını vereceğiz. Bu oluşumun sürdürülebilirliğini birlikte tartışacağız. Zira tarımı sizlerinde bildiği gibi sadece bir boyutuyla ele almak veya sadece tarım adı altında bütün resmi görmek mümkün değil. Tarım denildiğinde içinde birçok bölümünolduğu görülüyor.Alt bölümü olan Hayvancılık dediğinizde yine farklı bölümlere ayrılıyor. Tarım denilince bitki, sebze, meyve, üretim ve pazarlama aklınıza gelebilen birçok boyut var. Bu boyutları tek bir Tarım adı altında toplayarak yürütmek mümkün değil. Böyle olunca odaklanacak çözüm üretmek de söz konusu olamıyor. İşin bir akademik boyutu var, yönetici boyutu,çiftçi boyutu, birde tüketici boyutu var. Bütün bunları bir araya getirip nasıl yönlendiririz, nasıl Erzurum tarımını belirli bir rotaya getiririz endişesi çerçevesinde,tarım konseyini kuralım ve kendi içinde değişik gruplara ayırarak çalışmaları sürdürelim istedik. Umarım bu çalışma başarıya ulaşacak. Umarım hep beraber Erzurum tarımının iyi bir yörüngeye oturup yol aldığını gözlemiş oluruz” diye konuştu.

Her kesin bilgi ve becerilerini esirgemeden ortaya koymalarını isteyen Vali Altıparmak “sürdürülebilir bir şekilde yol almaya bakalım. Zira bu her küçük su birikintisi kendi içinde gölet olmaya çalışırsa bu mümkün değil. Ama bu aynı birikintiler aynı yerde topladığınızda büyük bir havuzun büyük bir göletin oluşacağını görebilirsiniz”diye konuştu.

Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer’in, Erzurum Tarım Konseyi Yönergesi hakkında bilgi vermesinin ardından Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, katılımcılara Erzurum Tarımı hakkında bir brifing sundu.

Toplantı, katılımcıların yönerge üzerindeki görüşlerini dile getirmeleriyle devam etti.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 535626250979cbb4 • 2019-11-14 04:12:46 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.