logo

ERZURUM`DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ PROGRAMI…

 

GAMZE İSPİRLİ- BÜLENT ÇAMLI

 

Erzurum’da Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Havuzbaşı’nda düzenlenen törenle Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Garnizon Komutanı Vekili Tuğgeneral Birol Şimşek, Muharip ve Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Salih Mesci, protokol üyeleri ve gaziler katıldı. Törende Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.
Gaziler gününün Türk’ün gücünün ilan edildiği bir şeref günü olduğunu belirten Muharip ve Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Salih Mesci, “Gaziler günü bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür. Sizler en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir. Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kahramanlık olamaz. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir. Dün olduğu gibi bugün de, aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne, ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya canımızı feda etmeye hazırız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından çelen sunma töreni sona ererken, Ulu Cami’inde gaziler gününe ilişkin mevlit okutulduktan sonra Gazi Dernekleri ziyaret edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

bahis siteleri