logo

ERZURUM’DA 7. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI

 

726-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında 250 firmanın katılımıyla düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı, yapılan törenle Erzurum’da açıldı.
Açılış töreni öncesinde Vali Altıparmak, fuarı gezmeye gelen öğrencilere fuarla ilgili sorular sorarak sohbet etti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı organizesinde Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün katkıları ile düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılış törene Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ,Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcısı Fatih Gül, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile İlçe tarım müdürleri ve çiftçiler katıldı.
Törende yaptığı konuşmada “Erzurum kabına sığmıyor, sığmayacak bir potansiyele sahip ama bunu görmek, bunu harekete geçirmek ve bunu zorlamamız , inanmamız ve inat etmemiz lazım” diye konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak ,Jeopolitik konumu itibari ile Erzurum’un gerçekten önemli bir yer olduğunu, üreticilerin, tüketicilerin, fuar düzenleyenlerin , firmaların bunun farkında olması gerektiğini söyledi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akarda yaptığı konuşmada bu tür fuarların ekonomik hayatın vazgeçilmezi olan çiftçileri, sanayicileri, perakendecileri ve tüketicileri bir araya getiren çok önemli organizasyonlar olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile birlikte 7.Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışı yapıldı. Vali Altıparmak Fuara katılan firmaları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

bahis siteleri