logo

17 Mart 2014

Erzurum’da asayiş

 

Erzurum’un Pasinler ilçesinde 7 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirdi.

 

Edinilen bilgilere göre Erzurum’un Pasinler İlçesinde yol uygulaması yapan emniyet birimleri F.K. adlı şahsın kullandığı 61 F plakalı araçta yaptığı arama sonucun 5 bin 80 paket kaçak sigara ele geçirdi. Yine Pasinler’de ki emniyet birimlerinin yol uygulamasında durdurduğu M.T ve E.M. ‘ye ait 52 L plakalı araçta ise yaptığı aramalar sonucunda 2 bin 420 paket kaçak sigara ele geçirdi.

 

180 kişiye cezai işlem

 

Erzurum’da hırsızlık suçundan 4 şüpheli yakalanırken 2’i tutuklandı. Okul önlerinde öğrencilere rahatsızlık veren ve okulla alakası olmayan 180 kişiye Kabahatler Kanunu uyarınca cezai işlem uygulandı.

 

Erzurum Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yazılı açıklama yapılarak şu bilgilere yer verildi:

 

“28 Şubat 2014 günü Aziziye ilçemiz, Kayapa Mahallesinde bulunan bir ikamette meydana gelen hırsızlık olayında çamaşır makinası, bakır vb. eşyaların çalındığı anlaşıldığından, olayı gerçekleştiren faillerinin yakalanarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince olay yerinden alınan bilgi ve deliller ışığında başlatılan incelemeler sonucunda, olayı M.D.(19), M.D.(23), H.O.(24) ve Y.A. (17) isimli şahısların birlikte gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Yapılan takip ve çalışmalar sonucunda tüm şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, şüphelilerin ifadelerinde çaldıkları eşyaları sattıklarını beyan ettikleri E.T.(45) isimli şahıs da suç eşyasını satın almak suçundan işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır. İkametten hırsızlık olaylarını gerçekleştiren M.D.(19), M.D.(23), H.O.(24) ve Y.A.(17) isimli şahıslar, haklarında düzenlenen tahkikat evrakı ile birlikte adli makamlara çıkartılmış, şüphelilerden M.D.(19) ve H.O.(24) isimli şahıslar tutuklanarak İlimiz Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin devamına yönelik olarak, İlimizin muhtelif yerlerinde görevlendirilen Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı Resmi Ekiplerimiz ile Güven Timlerimizce suç önlemeye ve suçta kullanılabilecek maddelerin tespitine yönelik şahıslar ve araçlar üzerinde yapılan kontrollerde; Uyuşturucu madde kullanan ve başkaları için uyuşturucu temin eden torbacılara yönelik çalışmalarda son bir hafta içerisinde aralarında torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarının da bulunduğu 6 kişi ile çoğu satış amaçlı olarak hazırlanmış Toplam 22.77 gr Uyuşturucu Madde ele geçirilmiş, yakalanan 6 kişi hakkında adli tahkikat başlatılmıştır. Yapılan kontrollerde çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen toplam 34 kişi yakalanarak ilgili mercilere teslim edilmiştir. Okul önlerinde öğrencilere rahatsızlık veren ve okulla alakası olmayan yüz seksen 180 şahıs tespit edilmiş, bu kişilere Kabahatler Kanunu uyarınca toplam 34.020,00 (Otuz dört bin, yirmi) TL İdari Yaptırım Cezası uygulanmıştır. “

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

bahis siteleri