logo

ERZURUM’DA ‘’BİLİNÇLİ MEDYA KULLANIMI’’ SEMİNERİ

 

seminer2Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Aile Eğitim Programı kapsamında Erzurum Lisesi öğrencilerine ,”Bilinçli Medya Kullanımı”  konusunda seminer düzenledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminere Aile ve Sosyal Politikalar İl Yardımcısı Cemil İlbaş, konuşmacı olarak katıldı.

Seminere Erzurum Lisesi Müdürü Selami Güneş, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İlbaş, burada yaptığı konuşmada özellikle sosyal medyanın doğru kullanılmasının, önemine değindi.

İnternetin daha çok araştırma ve bilgiye yönelik kullanılması gerektiğini belirten İlbaş, şunları söyledi:

‘’İnternet, çağımızın en büyük buluşlarından biri olup; tüm dünyaya yayılmış, birbirleri ile bağlantılı, yani birbirleri ile konuşabilen milyarlarca cihazdan oluşan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. Bugün dünya üzerinde yüz milyonlarca internet sitesi ve bunlara ait milyarlarca internet sayfası bulunmaktadır. İletişim, eğitim, araştırma, sağlık ve iş gibi birçok alanda kullanılan internet hizmetleri, insan yaşamına önemli kolaylıklar getirmiştir. İnternetin birçok faydası ile birlikte aynı zamanda kötü amaçlı kullanımlar nedeniyle riskleri ve zararları da bulunmaktadır. İnternet, hayatın bire bir kopyası olarak içinde fırsat veya risk olarak kabul edilebilecek birçok şey barındırmaktadır. Sosyal medyanın doğru kullanımı bu açıdan çok önemlidir.  Gençlerimizin  bu konularda duyarlı olmasını istiyoruz. Görsel, işitsel, basılı ve internet medyası olarak bölümlere ayrılan medya türleri içerisinde basılı medyanın  gençler için daha güvenilir olduğunu söyleyebiliriz’’

Erzurum Lisesi Müdürü Güneş ise eğitim seminerlerinin gençler için önemli olduğunu belirterek, İlbaş’a teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş