logo

Erzurum’da Bir Ayda 810 Kişiye Aep Eğitimi Verildi

 

aepAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce Ekim ayı içerisinde 810 kişiye eğitim verildi.
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiği Aile Eğitim Programı (AEP) çerçevesinde Erzurum’da Ekim ayı içerisinde 810 kişiye eğitim verildi.
AEP eğitmenleri Yunus Emre Akgün, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Aile İçi İletişim ve Sağlıklı İletişim Önerileri, Gamze İspirli Çırçır Kuran Kursu’nda Aile ve Alışveriş, Şeyda Daşçı, Akdağ İlkolulu Altınbulak ilkokulu ve İMKB Yıldızkent Ortaokulunda Bilinçli Medya Kullanımı , Hijyen Eğitimi, Enerji Tasarrufu, İbrahim Mete Kaplan, İbrahim Hakkı Fen Lisesi’nde Aile İçi İletişim ve Sağlıklı İletişim Önerileri, Fatma Tekin Çayırtepe İlkolulu ‘nda Hijyen Eğitimi ve Bilinçli Medya Kullanımı, Meltem Menevşe Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda Bilinçli Medya Kullanımı konusunda eğitimler verdi.
AEP’in misyonu müreffeh aileler
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şermin Zil, Aile Eğitim Programlarının misyonunun müreffeh bireyler oluşmasını sağlamak olduğunu ifade etti.
Zil, “AEP ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin; eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Çeşitli hedef kitlelere eğitim verdik, öğrenciler, aileler, kursiyerler, infaz memurları, hükümlüler ve çeşitli meslek grupları bu eğitimlerden yararlandı” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

bahis siteleri