logo

ERZURUM`DA ÇIKAN YANGINDA 10 EV 15 AHIR YANDI 25 BÜYÜKBAŞ HAYVAN TELEF OLDU

 

TORTUMErzurum’un Tortum ilçesi Ziyaretli köyünde henüz nedeni belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangının tahribatı gün ağarınca ortaya çıktı. Yangında 10 ev, 15 ahır yandı ve 25 büyükbaş hayvan telef oldu.
Erzurum’un Tortum ilçesine bağlı Ziyaretli köyünde dün gece geç saatlerde henüz nedeni belirlenemeyen bir nedenle samanlıktan çıkan yangın kısa sürede çevredeki ev ve ahırlara sıçradı. Yangına ilk müdahaleye yapan köylüler rüzgarında etkisiyle büyüyen yangını söndürmekte güçlük yaşadı. Daha sonra çevre ilçelerden olay yerine sevk edilen İtfaiye ve iş makinalarıyla yangın söndürme çalışmaları sabah saatlerine kadar sürdü. AFAD, İl Tarım ve İtfaiye ekiplerinin akşam saatlerine kadar çalışmaları sonrasında yangın soğutma çalışmalarının ardından tamamen kontrol altına alındı. 10 ev, 15 ahır yanarak küle döndüğü yangında can kaybı yaşanmazken 25 büyükbaş hayvan da yanarak telef oldu.
VALİ ALTIPARMAK: “GEREKEN NEYSE YAPILACAK”
Yangının yaşandığı Ziyaretli köyüne giden Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Evleri ve ahırları yanarak zarar gören vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali Altıparmak, oluşan zararla ilgili gerekenin yapılacağını ifade etti. Yangının çıkış nedeninin gereken rapor sonrası belirleneceğini söyleyen Altıparmak, “Dün akşam büyük bir yangın yaşadık. Yangının nerden çıktığı noktasında arkadaşlar rapor tutacak. Yangında etkilenen 10 ev var. Yaklaşık 25 büyük baş hayvanın telef olduğu noktasında da bilgi aldık. AFAD ekibimiz, İl Tarım ekibimiz ve İtfaiye ekibimiz şu anda çalışmalarına devam ediyorlar. Buradaki enkaz kaldırılıp arazi temizlendikten sonra gereği yapılacak. Şuan için 4 aileye çadır kuruldu. Ailelerimizin talebi olursa onları zararın giderildiği zamana kadar Hilalkent’de bulunan AFAD konutlarında ağırlayabiliriz” dedi. Yangın sonrası meydana gelen zarara en kısa zamanda çözüm üreteceklerini belirten Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, “Hepimize geçmiş olsun” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

bahis siteleri