logo

Erzurum’da Çocuk Koruma İl Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

 

ertErzurum’da Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde, Vali Yardımcısı Ayhan Terzi başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısına, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Vali Yardımcısı Terzi, çocuk hizmetlerinde kurumlar arası sinerjinin önemine değinerek, çocuk hizmetleri alanındaki eksikleri gidermek için koordinasyon toplantısının önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı İlbaş ise koruyucu ve destekleyici tedbir kararları ve il müdürlüğünün çocuk hizmetleri konusunda yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
İlbaş, 5395 sayılı çocuk koruma kanununa göre verilen tedbir kararları ve uygulayıcı kurumlar, il müdürlüğüne bağlı kuruluş kapasiteleri, çocuk sayıları ve aile yanında desteklenen çocuklar, kuruluşlarda kalan çocukların koruma ve bakım altına alınma nedenleri, koruma ve bakım altında olmayıp 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında 2016 yılı içinde alınan tedbir türleri ve sayıları konularında bilgi paylaşımında bulundu.
İl Koordinasyon toplantısı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

bahis siteleri