logo

28 Ağustos 2014

ERZURUM’DA DOĞALGAZ PATLAMASI

doğal gaz1

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki 4 katlı bir apartmanda patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı. Patlamanın doğalgaz kaçağından kaynaklandığı belirtildi.

Palandöken ilçesi Yunus Emre Mahallesi Başbuğ sokakta geçen yıl yapımı tamamlanan 4 katlı bir binanın birinci katında patlama meydana geldi. Patlamada bir kişi başından yaralandı. 5 kişilik dairedekilerin misafirlikte olması olası can kaybının önüne geçti. Patlamanın doğalgaz kaçağından kaynaklandığı belirtildi.
Patlamanın ardından çok sayıda itfaiye, ambülans ve polis olay yerine sevk edildi. Gaz kaçağına bağlı olası ikinci bir patlamaya karşı vatandaşlar olay bölgesinde sigara içmemeleri için uyarıldı. Olay yerine gelen vatandaşlar patlamanın yaşandığı dairede ve Bodrum katında yaralı aradı. Patlamanın etkisiyle evin üç tarafındaki duvarlar yıkıldı. Çevredeki evlerin pencere camları kırıldı.

Görgü tanıkları, doğalgazdan dolayı patlamanın meydana geldiğini öne sürdü. Bir görgü tanığı, büyük bir patlama ile evden dışarı çıktıklarında sokakta koşturan iki kadın gördüklerini dile getirdi.

Patlamanın etkisiyle evin üç tarafındaki duvarlar yıkıldı. Çevredeki evlerin pencere camları kırıldı.
Gündüz saatlerinde Doğalgaz şirketini arayan mahalle sakinleri, gaz kaçağına müdahale edilmediğini iddia ederek, şirketin kaçak konusunda önlem almadığını ifade ettiler.
doğalgaz2

BÜLENT ÇAMLI- KENTVİZYON 25

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

bahis siteleri