logo

21 Kasım 2019

ERZURUM’DA DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

 

HABER: Gamze İSPİRLİ

 

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Erzurum’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.   Renkli görüntülerin oluştuğu etkinliklerde Erzurum Valisi Okay Memiş, Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek, Karadenizli bir çocukla horon oynadı.  Çocuklarla birlikte pasta kesen ve şarkılara eşlik eden Memiş,  çocuklara yakın ilgi göstererek,  çeşitli oyuncaklar dağıttı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Nene Hatun Çocuk Evleri Sitesi ve Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen etkinliğe Erzurum Valisi Okay Memiş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, AÇSH İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal, Şube Müdürü Süleyman Duman, Nene Hatun Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Aynur Yılmaz, Engelsiz Bakım ve rehabilitasyon Müdürü  Mehmet Polat ve çocuklar katıldı.

Nene Hatun Çocuk Evlerinde başlayan programda konuşan Erzurum Valisi Okay Memiş, Dünya Çocuk Hakları Gününü kutladı.

Vali Memiş, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, çocukları mutlu görmek istediğini belirterek, şunları söyledi:  ‘’Size çok emek veriyoruz, sizleri mutlu görmek istiyoruz.  Bugün, burada  çok mutlu çocuklar ve aileler gördük. Sizi koşulsuz olarak seviyoruz, sizi mutlu görmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sizlere başta müdür bey olmak üzere sizlere emeği geçen öğretmenlerimize, uzmanlarımıza ve kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sizleri kucaklıyorum’’

Konuşmaların ardından çocuklarla birlikte pasta kesen Vali Memiş, çocuklarla birlikte şarkılara eşlik etti,  Çocuklarla yakından ilgilenerek, onlarla sohbet eden Vali Memiş,  Nene Hatun Çocuk Evleri Sitesindeki evleri ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Vali Memiş, burada Kuruluş Müdürü Mehmet Polat’tan engellilere verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki evleri gezen Memiş, Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde açılan sergiyi ziyaret ederek, burada Karadenizli bir çocukla horon oynadı.   Engelli çocuklara yakın ilgi gösteren Vali Memiş, çocuklarla sohbet ederek, çeşitli oyuncaklar dağıttı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx