logo

17 Mart 2014

Erzurum’da Dünya Tüketiciler günü etkinlikleri

Yakutiye Kent Konseyi Kadın meclisi tarafından Dünya Tüketiciler haftası dolayısıyla Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Erzurum Şubesi ile ortaklaşa Tüketici Hakları konulu konferans programı düzenlendi.

ETSO Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe TÜKODER Erzurum Şube Başkanı Gamze İspirli, Tüketici İl Hakem Heyeti Üyesi Av. Muhammet Melih Şahin, Rapörtör Muhammet Güneş ve Ticaret İl Müdürü Ergün Süme katıldı.

Gamze İspirli, konuşmasında ”Tüketicilerin yüzde 37,8 sahip olduğu haklardan haberdar değildir. Yüzde 24,1ürün alırken sözleşmeyi okumadan alıyor. Yine tüketicilerin yüzde 84,8 ayıplı mal ile karşılaştığında nere başvuracağını bilmiyor. Tüketicilerin yüzde 90,4 ise Alo Tüketici Hattından haberdar bile değil, bu durum bize tüketicilerimizin yeterince bilinçli olmadığını gösteriyor” dedi.

Erzurum’da kapıdan alınan ürünlerle ilgili İl Hakem Heyetine çok fazla şikayet geldiğini söyleyen İspirli, Tüketicilerin kapıdan aldıkları malı hiçbir gerekçe göstermeden 1 hafta içerisinde iade edebilme hakları olduğunu belirterek, kapıdan alınan ürünlerde daha dikkatli olunmasını istedi.

İspirli Erzurum’da İl Hakem Heyetine GSM ve bankalardan da oldukça fazla şikayet geldiğini sözlerine ekledi.yakutiye-kadin-meclisinden-tuketici-haklari-konferansi-IHA-20140317AW037196-1-t yakutiye-kadin-meclisinden-tuketici-haklari-konferansi-IHA-20140317AW037196-5-t

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

bahis siteleri