logo

ERZURUM’DA ECZACILAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

DSC_0031

Eczacılar günü dolayısıyla Erzurum’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.   Etkinlikler kapsamında, Erzurum Eczacılar Odası Başkanlığı tarafından Cumhuriyet  Caddesinde farkındalık standı açıldı.

Etkinliğe, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof Dr Yücel Kadioğlu, Dekan Yardımcısı Doç Dr Beyzagül Polat, İl Sağlık Müdürlüğünden  Eczacı Nihat Bingöl, eczacılar ve Eczacılık Fakültesi Öğrencileri katıldı.

 Erzurum Eczacılar Odası Başkanı Hakan Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  etkinlikteki amaçlarının eczaneler  ve ilaçlar konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade etti.

Özcan amaçlarının ilaç ve eczacılık konusunda halkı bilinçlendirmek akılcı antibiyotik kullanımı konusunda bilgi vermek olduğunu söyledi.

 Özcan, ‘’İnternetten ilaç alınmasının sakıncalarına dikkat çekmek , yerli ilacı desteklemek ve ülke ekonomisine katkı vermek, muadil ilaç konusunda halkı bilinçlendirmek,muadil ilacın yanlış ilaç olmadığı konusunda halkımızı bilinçlendirmek için standı açtık’’ dedi.

DSC_0008

Özcan şunları söyledi: ‘’Vatandaşların ilacın üretiminden hastaya sunumuna kadar her aşamasında bulunan eczacıların dünya eczacılar gününde vatandaşlarımızı şu konularda uyarmak istiyoruz ; ilacın sadece eczaneden alınması gerektiğini lütfen unutmayın,  internetten asla ve asla ilaç almayın , sağlığınızla oynamayın ,  ilaç kullanırken komşunuzu değil doktorunuzu ve eczacınızı dinleyin ,İnternette satılan ilaçların çok büyük bir bölümünün sahte olduğu ıspatlanmıştır, nerede hangi koşullarda ,nasıl üretildiğini asla bilemezsiniz , muadil ilaç yanlış ilaç değildir, lütfen eczacınıza güvenin . Biz eczacılar ülkesini seven bir meslek örgütüyüz  ve yerli ilacı destekliyoruz. Sizleri   hem ülke ekonomisine hem de kendi ekonominize katkı vermek için yerli ilacı desteklemeye davet ediyoruz. Antibiyotikleri   gelişigüzel , eş dost tavsiyesiyle kullanmayın. Doktorunuza ve eczacınıza danışarak kullanın, ilaç sadece eczaneden ,reçeteyle ve eczacı danışmanlığında alınır  eczacınıza danışın  ve güvenin , sağlıklı günler dileriz’’

  DSC_0045

DSC_0051

DSC_0014

DSC_0040

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

bahis siteleri