logo

03 Aralık 2016

ERZURUM’DA ‘’ENGELİM OLMA’’ PROJESİ

asp

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında araçlarını engelli rampaları önünde park eden araçlar çekici ile çekildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Cumhuriyet Caddesi’nde engelli rampası önüne araç park eden  sürücünün aracı Erzurum Büyükşehir Belediyesi  zabıta ekiplerince çekildi.

Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü Aziziye Sosyal Himet Merkezi Müdürü Mustafa Kılıç ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşpoğlu’nun katıldığı proje uygulaması engelli vatandaşlardan tam not aldı.

Kılıç, kurumlarının engellilerle ilgili önemli çalışmaları olduğunu belirterek, engelli erişebirliliği kapsamında engellilere ayrılan rampaların engellileri mağdur etmeyecek şekilde kullanılması konusunda sürücülerin duyarlı olmasını istedi.

 

ENGELLİLER 153’Ü ARAYABİLİR

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili  Tavlaşoğlu da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlayarak, belediye olarak engellilere yönelik önemli hizmetleri olduğunu ifade etti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Zabıta Komseri Ümit Cengiz ise engelliler konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birlikte  yapılan bu gibi çalışmalarının engellilere pozitif ayrımcılık sunduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in konuyla ilgili çalışmalara  önem verdiğini anımsatan Cengiz, ‘’Engelli vatandaşlarımız bu gibi mağduriyetlerde Alo 153 zabıta hattına başvurabilir. Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen, engelliler konusunda çok duyarlı, bu yönde pozitif ayrımcılık oluşturan çalışmalara imza atıyoruz’’dedi.

Rampadan geçerken mağdur olan engelli vatandaş Nurullah Ağakurt da,  duyarsız sürücüler yüzünden engelli rampalarını kullanamadıklarını belirterek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

HABERİN VİDEOSU

https://www.facebook.com/Erzurum-Aile-ve-Sosyal-Politikalar-%C4%B0l-M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-380551365336256/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

bahis siteleri