logo

ERZURUM’DA FIRTINA DEHŞETİNİN BİLANÇOSU…

FIRTINA

Erzurum Valiliği Kriz Merkezinin Koordinesinde Bir Açıklama Yaptı.

Açıklamada  şöyle denildi:

‘’Şiddetli rüzgâr ve tipi nedeniyle kapanan Aşkale-Bayburt yolu (Kop Geçidi), Erzurum il sınırı-Ağrı (Eleşkirt) yolu Karayolları ekiplerinin yoğun çalışması sonucu ulaşıma açılmış, Erzurum-Çat-Karlıova yolunda çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Kapanan Köy yollarında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekipleri aralıksız çalışmalarına devam etmektedir.

Tipi nedeniyle yollarda mahsur kalan 35 araç (otobüs, otomobil, tır, kamyon, minibüs), 300 civarında yolcu araç sürücüsü, ana yollarda Karayolları ekiplerince, Köy yollarında Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kurtarılmıştır.

 

Mahsur kalan araçlardaki yolculara Kızılay tarafından, Şehirlerarası Otobüs terminalinde bekletilen araçlara ise Büyükşehir Belediyesi tarafından gıda ve yemek yardımı yapılmıştır.

 

Şiddetli rüzgâr ve tipi nedeniyle İl Merkezinde şu ana kadar yapılan tespitlere göre; 20 civarında okul ve resmi kurum çatısı, 60 civarında özel bina çatısı hasar görmüştür.

 

Büyükşehir İtfaiye ekipleri ve Büyükşehir, Yakutiye, Palandöken, Aziziye Fen işleri ekiplerince uçan çatı enkazlarının toplanmasına devam edilmektedir.

 

Aras EDAŞ ekiplerince hasar gören elektrik hatlarının tamir çalışmalarını yürütmektedir.

 

Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ekiplerince hasar tespit çalışmaları yapılmaktadır.’’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Betboo giriş