logo

ERZURUM’DA ‘’KORUYUCU AİLE TANITIMI’’ PROJESİ

YENİ HABER

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Palandöken Sosyal Hizmet Merkezi tarafından ‘’ Koruyucu Aile Tanıtımı’’ projesi düzenledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları,  amaçlarının koruyucu  aile ve koruyucu aile yanında kalan çocukların sosyal gelişimini artırmak olduğunu belirterek,  projeyle, koruyucu aile  hakkında toplumsal duyarlılığı artırarak, toplumsal açıdan farkındalık  oluşturmayı  hedeflediklerini ifade etti.

Proje Koordinatörü Ömer Çokgören,  koruyucu aileler hakkında halkı bilinçlendirmek ve mevcut koruyucu ailelerin sosyalleşmesine katkı sağmak için projenin hayata geçirildiğini anımsatarak şunları söyledi:

‘’ Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayacak,  sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır.  Çocuklar, yeterli sevgi alabildikleri,  gereksinimlerinin düzenli olarak karşılandığı  sıcak aile ortamında yetiştirildiklerinde  sağlıklı bireyler olarak yetiştirebildikleri  bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Projemizle ilgili eğitim çalışmalarına Atatürk Üniversitesi’nden başladık.  Üniversite öğrencilerine konuyla ilgili eğitim veriyoruz. Şu ana kadar 200 üniversite öğrencisine eğitim verdik.’’

Bazı ailelerin çocuklarına bakabilecek durumda olmadığını belirten Çokgören, ‘’Yaşam her zaman düşünüldüğü gibi olmuyor. Bazı aileler zihinsel, bedensel, ya da psikolojik sorunları  nedeniyle  bütünlüklerini devam ettirmeyip   çocuklarının gereksinimlerini  karşılayamaz hale  gelebilmektedir.  Böyle durumlarda çocuklara  yardım edebilmenin en iyi yolu, öz ailesinin  koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımını sağlamaktır’’

Çokgören, Projenin Haziran ayına kadar devam edeceğini belirterek, proje kapsamında 400 kişiye eğitim verileceğini sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

bahis siteleri Betboo giriş