logo

05 Temmuz 2014

ERZURUM’DA KPSS HEYECANI

adaylar-kpss-de-sureye-dikkat-97223

Erzurum’da, öğretmenlik ve kamudaki A ve B grubu kadroları için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk oturumu başladı.

Atatürk Üniversitesi’nin fakültelerinde, merkezi dershane ve kentteki bazı okullarda yapılan sınava, çok sayıda genç katıldı. Sınava giren adayların, görevliler tarafından üst araması yapıldı.

Sınava giren adayların yakınları ise fakülte önlerinde, çocukları için dua okudu.

Polis ekipleri, bölgede güvenlik önlemi aldı.
Öte yandan Erzurum Valiliği, ÖSYM tarafından hafta sonu yapılacak KPSS öncesinde bazı tedbirler aldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, KPSS’nin ÖSYM Başkanlığı tarafından 5-6 Temmuz’da saat 09.30’da ve 14.00’te yapılacağı hatırlatıldı.

Sınav öncesi alınacak güvenlik önlemlerinin yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin önemli olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sınavın uygulanması esnasında, sınav binaları çevresinde meydana gelebilecek aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesiyle heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır. Bu nedenle, cumartesi ve pazar günü yapılacak olan sınav esnasında sınava giren adayların dikkatini dağıtacak olumsuzlukların yaşanmaması açısından, sınav binaları çevresi ve güzergahlarında gürültüye neden olacak Pazaryeri, inşaat gibi çalışmaların yapılmaması, sürücülerin korna çalmama konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

bahis siteleri