logo

ERZURUM’DA LODOS VE KAR

 

resErzurum’da lodos ve kar yağışı etkili olmaya başladı.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği, yağışların Erzurum ve Ardahan’da akşam saatlerinden sonra etkili olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede en düşük sıcaklıklar, Ardahan’da sıfırın altında 5, Iğdır’da sıfırın altında 1, Ağrı’da sıfır, Kars, Tunceli ve Erzurum’da 1, Erzincan’da 3 derece ölçüldü. En yüksek hava sıcaklıklarının ise Iğdır’da 9, Tunceli’de 5, Ardahan ve Erzincan’da 4, Ağrı ve Erzurum’da 2, Kars’ta 1 derece olması tahmin ediliyor.
Erzurum’da gece saatlerinde lodos etkili olurken Palandöken ilçesinde bazı apartmanların çatıları uçtu. Kentte Sabah saatlerinde ise lodos yerini kar yağışına bıraktı.
Öte yandan Bayburt’ta etkili olan kar ve tipi nedeniyle Kop Dağı Geçidi’nde ulaşım sağlanamıyor. Kar dolayısıyla Erzurum-Bayburt karayolunda ulaşımda zaman zaman aksamalar meydana geliyor. Trafik ekipleri, ulaşımda sorun yaşanmaması için aralıksız çalışma yürütüyor. Bayburt-Erzurum karayolu güzergahındaki 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi, kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Ekipler, araçların bölgeden geçişine izin vermiyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

bahis siteleri