logo

30 Mart 2014

Erzurum’da muhtarlık kavgası: 6 yaralı

Oy verme işleminin  sona erdiği Erzurum’da Aziziye ilçesinde iki muhtar adayının yakınlarının karıştığı kavgada 6 kişi yaralandı.

İlçeye yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki Ömertepe Mahallesi’nde, oy kullanımı sırasında muhtar adayları Dursun Güneş ile Rafet Zengin arasında tartışma çıktı.

Oy yüzünden tartışan iki muhtar adayının yakınları da olaya karışınca taraflar birbirlerine sopalarla saldırdı.

Olayın bildirilmesi üzerine mahalleye çok sayıda çevik kuvvet ve ambulans gönderildi.

Kavgada muhtar adaylarının yakınlarından 6 kişi yaralandı. Yaralılardan 3’ü ambulansla diğerleri ise kendi imkanlarıyla kentteki hastanelere kaldırıldı.

 

 

MÜKERRER OY KULLANAN KADIN YAKALANDI

Erzurum merkez Palandöken ilçesinde oy kullanmak için sandık başına giden bir kadın mükerrer oy kullanmak isterken, sandık başkanı tarafından fark edildi.

 

Erzurum merkez Palandöken ilçesinde oy kullanmak için sandık başına giden bir kadın mükerrer oy kullanmak isterken, sandık başkanı tarafından fark edildi.

 

Palandöken ilçesindeki 70. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu 1087 numaralı sandıkta mükerrer oy kullanmak isteyen bir kadın yakalandı. Kimliği açıklanmayan kadın, oy vermek için sandık görevlilerine kayıt işlemi yaptırırken, önceden oy kullandığı ve imza attığı ileri sürüldü. Seçmen kadının, kendisinin oy kullanmadığını iddia etmesi üzerine, sandık başkanı durumu polise intikal ettirdi. Tutulan raporla birlikte seçmen kadın, ifadesi alınmak üzere ilçe polis merkezine götürüldü.

YAKALAMA KARARI BULUNAN 100 KİŞİ GÖZ ALTINA ALINDI

 

Erzurum’da haklarında çeşitli suçlardan arama ve yakalama kararı bulunan yaklaşık 100 kişi oy kullandıktan sonra gözaltına alındı.

Ülke genelinde belediye başkanlığı, meclis üyeliği ve muhtarlık seçimi oy verme işlemi devam ediyor. Haklarında çeşitli suçlardan arama ve yakalama kararı bulunan 100 kişi TC numaralarından sandık başında tesbit edildi. Aranan şahıslar oy kullandıktan sonra yakalandı. Arama kararı ile yakalanan şahıslar, hastanelere götürülüp sağlık raporu alındıktan sonra nöbetçi Cumhuriyet Savcılıklarına ve Mahkemelere sevk edildi. Aranan ve yakalama kararı bulunan kişi sayısının oy vermesi saatinin sonuna kadar artış göstermesi bekleniyor.images

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

bahis siteleri