logo

ERZURUM’DA ŞEHİT OLAN 2 ASKER TÖRENLE MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

 

şehitlerErzurum’un Şenkaya ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek ve Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin, Erzurum Hava Meydan Komutanlığı’nda düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.
Erzurum’un Şenkaya ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu. Jandarma birliklerince bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlarda Erzurum’un Şenkaya ilçesi ileArdahan’ın Göle ilçesi sınırı arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında bir grup teröristle çatışma çıktı. Açılan ilk ateşte 2 asker şehit oldu.
Şehitler için Erzurum Hava Meydan Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ak Parti milletvekilleri İbrahim Aydemir ve Zehra Taşkesenlioğlu, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay ve askeri erkan katıldı. Şehitlerin öz geçmişlerinin okunması ve duaların ardından şehitlerin naaşları askeri uçağa konuldu. Şehitlerden Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek’in cenazesi Hatay’a, Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin deEskişehir’e gönderildi.
Öte yandan Hava Meydan Komutanlığı’nda düzenlenen törene sadece AA ve TRT alınırken, diğer gazetecilerin töreni takip etmelerine izin verilmedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

bahis siteleri