logo

Erzurum’da turizm zirvesi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Erzurum’daki turizmciler ve Kuzeydoğu Anadolu Kalınma Ajansı (KUDAKA) yöneticileri iftarda bir araya geldi.
Tebrizkapı Kültür ve Sanat Çarşısı’nda gerçekleştirilen iftar sonrası, Erzurum turizminin gelişmesine yönelik KUDAKA’da yapılan iki toplantının akabinde üçüncü toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu buluşmada önceki toplantılarda alınan karalarla ilgili çalışmalar değerlendirildi. Erzurum turizminin geliştirilmesine yönelik altyapı, tanıtım ve eğitim çalışmaları ele alınarak, Erzurum’un marka değerinin artırılmasına yönelik yapılabilecek faaliyetler tartışıldı. Erzurum’da faaliyet gösteren turizmcilerin öneri ve taleplerinin de konuşulduğu toplantıda, 65. Hükümet’teki bölge ağırlığının değerlendirilmesi, özellikle Başbakan Binali Yıldırım ve çok sayıda bakanın bölgemizden olmasının Erzurum ve bölge için büyük bir şans olduğu, bunun en avantajlı bir şekilde değerlendirilmesi için girişim ve çalışmalarda bulunulması üzerinde duruldu. 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ndan sonra 2017 EYOWF Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları Festivali’nin de Erzurum’da yapılacak olmasının, kentin dünyada en önemli kış turizm merkezleri arasında yer almasını sağlayacağının vurgulandığı toplantıda kış turizmi için alternatif çalışmalar da değerlendirildi.
Toplantıda ayrıca, 11 Temmuz’da Erzurum-Antalya uçak seferlerinin başlayacak olmasının şehrin turizmine önemli bir ivme kazandıracağı ve bu konuda tanıtım çalışmalarının en kısa sürede başlatılması gerektiği kaydedildi. Erzurum ve bölge turizminin geliştirilmesine yönelik Erzurum’dan komşu ülkelere düzenlenecek uçak seferlerinin kısa süre içerisinde başlatılması yönündeki çalışmaların son aşamaya geldiği belirtilen toplantıda, Erzurum-Tiflis ve Erzurum-Tebriz uçak seferlerinin yakın zamanda başlayacağı bilgisi paylaşıldı. Kadim kent Erzurum’un cazibe merkezi haline gelmesi noktasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in altyapı çalışmaları ve başlayan projeleri hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verilen toplantıda turizmciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, Erzurum turizminin gelişmesine yönelik gerçekleştirdiği çalışma ve projeler ile turizm sektörüne verdiği değerden dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

TURİZM ZİRVESİ (İHA/ERZURUM-İHA)

TURİZM ZİRVESİ (İHA/ERZURUM-İHA)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx