logo

ERZURUM’DA ULUSLARARASI BUZ TIRMANIŞ FESTİVALİ

 

buzTürkiye’nin ilk “Uluslararası Buz Tırmanış Festivali”, Erzurum’un Uzundere ilçesinde başlıyor.
Bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Buz Tırmanış Festivali”ne 10 ülkeden 150 sporcu katılıyor. bugün deneme tırmanışları yapılırken, yarın açılış töreniyle birlikte start alacak olan “2.Uluslararası Buz Tırmanış Festivali” 26 Ocak 2016 tarihinde sona erecek.
Festival kapsamında bu sene dünyada ilk defa bir buz şelalesinden serbest paraşüt ile atlayış gerçekleştirilecek. Festivale, aralarında Rusya,Kırgızistan, Polonya, Portekiz, İspanya, Slovenya, İran, Romanya, İtalya ve Türkiye’nin bulunduğu ülkelerden tecrübeli dağcılar katılıyor. Ayrıca Kuzey kutbunu yürüyerek tur kayağı ile geçen en genç kadın Marina Abildeva ve 1 yaşındaki oğlu Nikita da festivale katılıyor.
ATAK Arama Kurtarma Derneği Başkanı ve festivalin sorumlusu Çetin Bayram, “Farklı ülkelerden gelen misafirlerimiz organizasyondan ve bulundukları ortamdan son derece memnun olduklarını belirttiler. Bu organizasyon için kente gelen misafirlerden çok olumlu tepkiler aldık. Uzundere’nin barındırdığı potansiyel, birbirinden değerli misafirlerimizin dikkatini çekti” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

bahis siteleri